Soğan Suyunun 8 Mucizevi Faydası

Soğan, yemek pişirmek için en temel malzeme olarak bilinir, ancak soğan sadece yemeklere lezzet vermekle kalmaz, aynı zamanda sağlık için birçok faydaya sahiptir. Vücudu içten ve dışa sağlıklı hale getirir. Soğanın bilimsel adı Allium Cape’dir ve tüm soğanı bütün olarak yeriz. Soğandan suyunu alıp, soğan suyunun birçok faydasına göz attık.

Soğan Suyunun 8 Mucizevi Faydası
Editör: Haberra
15 Aralık 2018 - 17:44

Soğan suyunun saça, cilde ve sağlığa çok fazla faydası var. İşte soğan suyunun faydaları… 

1. Saç Büyüme İçin İyi

Soğan bakteriyel enfeksiyonlara karşı, saç derisinde maruz kalan iltihapları çıkartan inanılmaz bir anti bakteriyel özelliğe sahiptir. Soğanda kükürt çok miktarda bulunur, kükürt saç dökülmesine karşı mücadele ederek, ayrıca saç derisine güç verir. Suyunu sıktığınız soğanı, parmak uçları ile doğrudan kafa derisine uygulayın, bir süre tutun ve sonra hafif şampuan ile yıkayıp hücreleri gençleştirin.

2. Diyabetle Savaş

Diyabet, vücudumuzda kan şekeri seviyesinin arttığı ve vücudumuzun birçok problemle karşı karşıya kaldığı bir hastalıktır. Soğan suyu, karaciğer safra kanalını harekete geçiren kuersetin ve safra suyunun üretilmesini sağlar. Günlük olarak çok abartmadan az bir miktar, diyabetle savaşmak için soğan suyu içebilirsiniz.

3. Kanserle Mücadele

Kanser her geçen gün yayılıyor ve kanser hücreleri hızlı bir şekilde artmaya devam eder. Soğan suyunun kanser hücreleriyle inanılmaz bir mücadele özelliği vardır. Soğan, meme, akciğer ve prostat kanseri hücreleri ile savaşır. Soğan suyunu taze sıkmalı ve kanser hücrelerinden uzak kalmak için hemen tüketmelisiniz.

4. Sağlıklı Kalp Dostu

Soğan size sağlıklı bir kalp sağlar, soğanın içinde silikon bulunur, bu da kanın sıcaklığının düşürülmesine yardımcı olur. Ayrıca soğan vücutta fazla miktarda olan kötü kolesterolü de oksitler, böylece kalbin ve damarların tıkanmasına izin vermez. Eğer kalp sağlığı ile ilgili herhangi bir probleminiz varsa, o zaman herhangi bir kardiyovasküler hastalık olmaması için, sağlıklı bir kalbi korumak için, sabahları soğan suyunu içmeniz önerilir.

5. Sağlıklı Cilt

Hepimiz sağlıklı bir cilt istiyoruz ve bunun için birçok krem uyguluyoruz, fakat bu kremlerin içinde zararlı kimyasal içerikler oluyor, bu yüzden sağlıklı bir cilt elde etmek için öncelikle bitkisel yöntemleri uygulamamız gerekir. Soğan suyu, ciltteki lekeleri giderir. Elma sirkesi ile soğan suyunu cildinize sürdüğünüz de bakterileri uzaklaştırır. 

6. Solunum Sorunlarıyla Mücadele

Mevsimler değiştikçe, birçok solunum problemi yaşayabiliyoruz. Soğan, soğuk algınlığı, grip, öksürük gibi solunum problemleri ile savaşacak özelliklere sahiptir. Bal ile soğan suyunu eşit miktarında karıştırın. Solunum problemlerinden kurtulmak için bu karışımı günde bir tatlı kaşığı kadar yiyebilirsiniz.

7. Kulak Ağrıları

Kulak ağrıları çok sancılıdır ve herhangi bir bakteriyel veya virüs enfeksiyonlarından kaynaklanabilir. Herhangi bir kimyasal içerik kulağa zarar verebilir ve geçici ve ya kalıcı sağırlığa kadar neden olabilir. Bu nedenle, kulak ağrısı ile başa çıkarken daha fazla dikkat sarf etmemiz gerekir. Soğan suyu kulak ile ilgili tüm sorunları çözebilir, taze olarak sıktığınız soğan suyunu bir pamuğa batırın ve kulağınıza suyu 2 ila 3 damla kadar damlatın.

8. Kolera ile Mücadele

Kolera kusma, dehidrasyon gibi pek çok sağlık problemine neden olabilecek en yaygın hastalıklardandır. Bu sebeple sindirimi kolay bir şey kullanmamız gerekir. Soğan suyunun kolera ile savaşma kabiliyeti vardır. 1 çay kaşığı karabiber ile 25 miligramlık soğan suyunu karıştırın ve için. Çocuklar için, soğan suyuna şeker katarak tadını yumuşatabilirsiniz.

YORUMLAR

  • 0 Yorum