Ve Trakya'da Beklenen Kar Başladı! Kar İstanbul'a Ne Zaman Gelecek?

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından Edirne için bu akşam saatlerinden itibaren Karla Karışık Yağmur uyarısı yapılmıştı. Edirne'nin Kent merkezinde beklenen kar yağışı başladı. Trakya bölgesinde kar yağışının başlamasıyla birlikte gözler İstanbul'a çevrildi. Peki, İstanbul'da kar yağacak mı?

Ve Trakya'da Beklenen Kar Başladı! Kar İstanbul'a Ne Zaman Gelecek?
Editör: Haberra
28 Kasım 2018 - 18:48

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan son değerlendirmelere de akşam saatlerinden itibaren Trakya'da Karla Karışık Yağmur ve kar yağışı beklendiği belirtilmişti. Akşam saatlerinden itibaren Edirne'de yar yar devam eden sağanak yağış yerini Karla Karışık yağmura bıraktı. Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan açıklamada akşam saatlerinden itibaren rüzgarın Kuzey yönlerden kuvvetli annesine ani sıcaklık düşüşü ile birlikte Trakya'da Karla Karışık Yağmur ve kar yağışı beklendiği belirtildi. Cuma günü sabah saatlerine kadar kar yağışı kentte aralıklarla etkili olacak. Meteorolojiden yapılan açıklamada vatandaşların kar yağışı nedeniyle yaşanabilecek olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olması istendi.

İSTANBUL’A KAR YAĞACAK MI?

Balkanlardan gelen soğuk hava dalgası ile birlikte Trakya'da kar yağışının başlamasının ardından gözler İstanbul'un Avrupa Yakası'nda çevrildi. Peki, İstanbul'a kar yağacak mı? Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından henüz İstanbul için bir kar yağışı uyarısı yapılmadı.

 

YORUMLAR

  • 0 Yorum