Tomografi Çektirmek İsterken Elini Kaybediyordu

Adana'da 50 yaşındaki bir kadın ilaçlı tomografi çektirmek isterken yanlış ilaç kullanımının ardından elini kaybetme tehlikesi ile karşı karşıya kaldı.

Tomografi Çektirmek İsterken Elini Kaybediyordu
Editör: Haberra
01 Ocak 2019 - 10:05

Adana'da bir kadının yaklaşık 9 yıldır göğüs kanseri hastalığı ile mücadele ettiği öğrenilmişti. Bu süreçte düzenli olarak kontrollerini gerçekleştirmek isteyen kadının düzenli aralıklarla ilaçlı tomografi çektirmesi gerekiyor. İlaçlı tomografi çektirmek için gittiği hastanede damardan ilaç verilmesi sırasında hemşirenin yaptığı hata ile birlikte ilaç deri altına zerk edildi. Bunun üzerine talihsiz kadının elini kaybetme tehlikesi ile karşı karşıya kaldığı öğrenildi. 

9 yıl önce göğüs kanserine yakalanan 50 yaşındaki Fatma Tekeci isimli kadın sırt ağrıları yaşamaya başladığı için zaman kaybetmeden hastaneye gitti. Doktor tarafından yapılan kontroller sonrasında tomografi çekilmesine karar verildi. İlaçlı tomografi çektirmek isteyen kadın bir anda hiç beklemediği şekilde dehşeti yaşadı. 

ELİNİ KAYBETMEK ÜZEREYDİ!

İlaçlı tomografi için damar yolundan bir tür ilaç verilmesi gerekiyordu. Ancak bu süreçte yanlış ilaç verildiği ve damar yolu yerine deri altına zerk edildiği için bir süre sonra talihsiz kadının eli şişmeye başladı. Şişlik ile birlikte ağrı hissetmeye başladı. 

Ağrılarının artması ile birlikte doktorlar tarafından yapılan muayenede doku altına zarar verildiği, sinirlerin zarar gördüğü öğrenildi. Zararın ortadan kaldırılması için talihsiz kadının iki kez ameliyata alındığı öğrenildi. Ardından polise giderek hastane hakkında şikayetçi olan kadın büyük acılar ve korkular yaşadığını dile getirdi. Bunun üzerine hastane yönetimi tarafından da hemşire için ayrı bir idari işlemin başlatıldığı açıklandı. 

YORUMLAR

  • 0 Yorum