Sakarya'da havai fişek fabrikasında patlama!

Sakarya'nın Hendek ilçesinde bulunan bir havai fişek fabrikasında patlama meydana geldi. Patlamanın etkisi bölgede deprem etkisi yarattı.

Sakarya'da havai fişek fabrikasında patlama!
03 Temmuz 2020 - 12:16

Sakarya’nın Hendek ilçesinde bulunan bir havai fişek fabrikasında, sebebi henüz belirlenemeyen bir nedenle patlama meydana geldi. Patlamanın şiddetinin kuvvetli olmasından dolayı, deprem olduğunu düşünen vatandaşlar kendilerini sokaklara attı.

İnsanlar sokaklara döküldü

Sakarya’nın Hendek ilçesinde Hendek Yukarıçalıca mevkisindeki bulunan bir havai fişek fabrikasında patlama meydana geldi. Patlamanın sebebi henüz belirlenemezken, bölge halkı deprem olduğunu düşünerekten kendilerini sokaklara attı. Patlama sonrası fabrikada yangın çıkmasının ardından bölgeye çok sayıda sağlık, polis ve itfaiye ekibi sevk edildi. 

Patlamanın sesi yaklaşık 50 kilometre uzaklıktaki kentin birçok noktasından duyuldu.

Belediye Başkanı'ndan açıklama geldi

Fabrikada yaşanan patlama sonrası konuyla ilgili açıklamada bulunan Sakarya Hendek Belediye Başkanı Turgut Babaoğlu, "Yüksek basınçlı bir patlamaydı. Ben 15 km öteden duydum. Burası bilindiği gibi şehrin çok uzağında bir yerde. Güvenlik açısından bir zarar verecek durumda değil. Tam yetkili kimseye ulaşamadık. 150-200 çalışan olduğunu biliyoruz ama net bilgi yok" şeklinde konuştu. 

YORUMLAR

  • 0 Yorum