Sahte maskeye dikkat! 43 markaya ceza kesildi!

Sahte maske üreten firmalara karşı denetimler sürüyor. Bu denetimler kapsamda 17 markaya tedbir kararı uygulanırken, 43 marka hakkında ise idari süreç başlattı.

Sahte maskeye dikkat! 43 markaya ceza kesildi!
Editör: Cihan Kayalı
06 Ocak 2021 - 15:13 - Güncelleme: 06 Ocak 2021 - 15:14

Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, pandemi sürecinde gerçekleştirilen denetimler hakkında konuşuyor. Yazılı açıklama yapan Bakan Selçuk, İş Sağlığı ve Güvenliği Genel Müdürlüğü’nün maske gibi kişisel koruyucu donanımların piyasa gözetimi ve denetimi faaliyetlerine devam ettiğini belirterek, 17 marka/model maske için önleyici tedbir aldıklarını, 43 marka için de idari süreç başlattıkları aktardı.

SAHTE MASKELERE FIRSAT VERİLMEYECEK!

Firmalarla ilgili araştırmaların sürdüğünü gerek duyulduğunda firmaların ürünlerinin piyasadan çekilebileceğini belirten Selçuk, "Ayrıca 14 marka için de test işlemlerimiz devam ediyor. Sürecin tamamlanmasının ardından güvensiz ürünler, Güvensiz Ürün Bilgi Sistemi (GÜBİS) sistemine dahil edilecek. Kimsenin vatandaşlarımızın sağlığı ile oynamasına fırsat vermeyeceğiz" ifadelerini kullandı.

200 MARKA TEST EDİLİYOR!

Bu konuda denetimlerin devam edeceğini belirten Selçuk, "Kovid-19 pandemisi sürecinde özellikle sağlık çalışanlarının kullandığı kişisel koruyucularla ilgili Devlet Malzeme Ofisi, Halk Sağlığı Genel Müdürlüğü ve diğer ilgili kurumlarla işbirliği yapıyoruz. Bakanlığımızın koordinasyonu ile 200’den fazla marka ve model kişisel koruyucu donanım, onaylanmış kuruluşlarda test ediliyor. Böylece sağlık çalışanlarına güvenli ürün tedariki sağlanmasında katkıda bulunuyoruz" dedi.
 

YORUMLAR

  • 0 Yorum