Kendisi İle Evlenmeyen Kuzenini Öldürmüştü, Estetik Yaptırdı Ama Kaçamadı

Kendisi ile Evlenmek istemeyen 21 yaşındaki Şilan Pisso'yu öldüren 24 yaşındaki Sefin Numan Pisso cinayetten 2 yıl sonra Irak'ta yakalandı. 2 yıldan beri kaçan Pisso’nun yakalanmamak için estetik ameliyatlar yaptırdığı ortaya çıktı.

Kendisi İle Evlenmeyen Kuzenini Öldürmüştü, Estetik Yaptırdı Ama Kaçamadı
Editör: Haberra
14 Ekim 2018 - 13:07

2016 yılında Almanya'nın Hannover kentinde kendisi ile evlenmek istemeyen amcasının kızı 21 yaşındaki Şilan Pisso’yu silahla vurarak öldüren 24 yaşındaki Sefin Numan Pisso,  2 yıl sonra Irak’ın Duhok kentinde yakalandı. 2 yıldan beri İnterpol tarafından aranan Pisso’nun tanımlamak için estetik ameliyatlar yaptırdığı ortaya çıktı.

EVLENMEK İSTEMEDİĞİ İÇİN ÖLDÜRMÜŞTÜ

13 Mart 2016 tarihinde Almanya'nın Hannover kentinde düzenlenen bir düğün töreninde yaşanan olayda, Sefin Numan Pisso bir yakınlarının düğününde kendisi ile evlenmek istemeyen amcasının kızı üniversite öğrencisi Şilan Pisso'yu silahla vurarak öldürdü. Pisso,Bu olayın ardından kaçarak izini kaybettirir Ken iki yıl boyunca İnterpol tarafından arandı. Irak'taki sitelerde yer alan haberlere göre Pisso, Irak Kürt Bölgesel Yönetimi'ni (IKBY) bağlı Peşmerge güçleri tarafından yakalandı. 1,5 yıldan beri Irak'ta olduğu öğrenilen Pisso’nun Estetik Ameliyatlar geçirdiği ve bu nedenle tanımladığı ortaya çıktı. Sefin Numan Pisso Sevk edildiği mahkeme tarafından tutuklanırken Almanya'ya iade edilip edilmeyeceğinin Henüz belli olmadığı belirtildi.

ŞİLAN'IN BABASI 'İNTİKAM ALDILAR' DEMİŞTİ

Kızının öldürüldüğü dönemde açıklama yapan Şilan Pisso'nun babası, "Ben Irak'ta bir yardım kuruluşunda çalıştığım sırada abim, kızımın oğluyla evlenmesini planladı ve nişan takmış. Kızım, bana amcasının oğlu Sefin ile evlenmek istemediğini söyledi. Ben de nişanı bozdum. İntikam için kızıma kıydılar. Katilin bir an evvel yakalanmasını istiyorum. O bir katil. Yakalanıp, en ağır cezayı alması lazım. Günahsız birini öldürdü"  ifadelerini kullanmıştı.

 

YORUMLAR

  • 0 Yorum