İstanbul'da Lüks Restoranda Garson Tuzağı! Müşterilerinin Kart Bilgilerini…

İstanbul'da lüks Restoran zincirinde dan son olarak çalışan bir kızın kredi kartı ile hesap ödeyen müşterilerinin kart bilgilerini çaldığı ve hırsızlık yaptığı tespit edildi.

İstanbul'da Lüks Restoranda Garson Tuzağı! Müşterilerinin Kart Bilgilerini…
Editör: Haberra
31 Mayıs 2019 - 08:13

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından yürütülen soruşturma kapsamında ünlü bir restoran zincirinde garson olarak çalışan 19 yaşındaki Yelda M. ve 2 arkadaşı  tutuklandı. Savcılık tarafından hazırlanan iddianamede 19 yaşındaki genç kızın ünlü bir restoranın Sarıyer'de bulunan şubesinde garson olarak çalıştığı belirtildi.

MÜŞTERİLERİN KART BİLGİLERİNİ ÇALMIŞ

Genç kızın restorana gelen müşterilere hizmet verdiği aynı zamanda hesapları da aldığı öğrenildi. Yaklaşık 2 ay boyunca lüks Restoranda çalışan genç kızın eski patronu Restoran müdürü Cem G.'ye şikâyet etti.  Daha önce kendi restoranında bu kızın çalıştığını söyleyen Orhan isimli kişi, Müşterilerin kredi kartı bilgilerini çalarak dikkat çekmeyecek şekilde harcamalar yaptığı ve bunu Eczane iş yerinden kovulduğunu bu yöntemle hırsızlık eylemini bu restoranda devam ettirdiğini söyledi.

TUTUKLANDI

Bunun üzerine Restoran Müdürü garson hakkında suç duyurusunda bulundu. Yapılan inceleme sonunda genç kızın çaldığı kredi kartı bilgileri ile çevresinde bulunan arkadaşlarının faturalarını ödediği elektronik eşya alışverişi yaptığı araç kiraladığı belirlendi. İlyas Ç. ve Kadir V. İsimli Genç kıza yardım ettiği belirlenirken kart bilgileri ile Telefon satın aldıkları ve sattıkları tespit edildi. Gözaltına alınan 3 şüpheli çıkarıldıkları mahkemece tutuklandı.

YORUMLAR

  • 0 Yorum