Ermenistan yine sivilleri hedef aldı

Azerbaycan’la arasında Karabağ krizi devam eden Ermenistan bir kez daha sivilleri hedef aldı. Terter’de mezarlık ziyaretinde bulunan sivillere saldıran Ermenistan, insanlık suçu işlemeye devam ettiğini bir kez daha gösterdi. 

Ermenistan yine sivilleri hedef aldı
Editör: Sema Topbaş
15 Ekim 2020 - 14:33
Azerbaycan’la arasında Karabağ krizi devam eden Ermenistan bir kez daha sivilleri hedef aldı. Terter’de mezarlık ziyaretinde bulunan sivillere saldıran Ermenistan, insanlık suçu işlemeye devam ettiğini bir kez daha gösterdi. Mezarlık ziyaretindeki sivilleri hedef alan Ermenistan’ın yaptığı saldırı sonucunda 3 sivil hayatını kaybederken 3 sivilin yaralandığı öğrenildi.

Ateşkesi Bir Kez Daha İhlal Etti

Azerbaycan ile Moskova’da imzaladığı ateşkesi bir kez daha ihlal eden ve insanlık suçu işlediğini bir kez daha gösteren Ermenistan, sivilleri hedef almaya devam ediyor. Azerbaycan Cumhurbaşkanı Yardımcısı Hikmet Hacıyev tarafından yapılan açıklamada, Ermenistan tarafından Terter’e düzenlenen saldırı sonucunda yaralanan ve hayatını kaybeden siviller olduğu belirtildi.
Azerbaycan Terter

Siviller Hedef Halinde

Yapılan açıklamaya göre Ermenistan’ın düzenlediği saldırı sonucunda 3 sivil hayatını kaybederken 3 sivil ise yaralandı. Azerbaycan Cumhurbaşkanı Yardımcısı Hacıyev, Ermenistan’ın insani ateşkesin arkasına sığındığını ve sivillere karşı terör politikası yürüttüğünü söyledi. Ermenistan’ın yaptığı saldırı sonucunda Terter’de topun isabet ettiği mezarlıkta çok sayıda mezarın tahrip edildiği ve sivillere ait bir aracın hasar gördüğü öğrenildi.

Ermenistan Saldırı

Azerbaycan Cumhurbaşkanı’ndan Açıklama

Yapılan saldırı sonrasında sosyal medya hesabından açıklama yapan Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev, Ermeni hükümeti ve halkına açık mesaj gönderdiğini, kurtarılan toprakları geri alma girişimini bırakmaları gerektiğini ifade etti. Bu durumun sadece yeni kayıplara ve kan dökülmesine yol açacağı cümlelerine yer verdi. 

46 Sivil Yaşamını Yitirdi

Azerbaycan ve Ermenistan arasında 27 Eylül’den itibaren Ermenistan’ın saldırısı sonucunda başlayan sıcak çatışmalar sonucunda Azerbaycan ordusu şimdiye kadar toplamda 45 yerleşim yerini işgalden kurtardı. Öte yandan Ermenistan’ın yaptığı saldırılar sonucunda hayatını kaybeden sivillerin sayısı 46 olarak açıklanırken 200’ü aşkın yaralı olduğu bildirildi. 
 

YORUMLAR

  • 0 Yorum