Bitlis'te 6 Yıllık Sır Kayıp Yasak Aşk Cinayeti Çıktı

Bitlis'te yaşayan Halim A. 6 yıl önce ortadan kayboldu. Sır dolu bir şekilde kaybolan talihsiz adamın cinayete kurban gittiği ortaya çıktı. Polis ekiplerinin yaptığı başarılı çalışma sonucunda Halim A.'nın eşi ve amcasının oğlunun arasında ilişki olduğu ve bu nedenle adamın öldürüldüğü belirlendi.

Bitlis'te 6 Yıllık Sır Kayıp Yasak Aşk Cinayeti Çıktı
Editör: Haberra
04 Ekim 2018 - 17:41

Bitlis Asayiş şube cinayet büro amirliği ekipleri 6 yıl önce sır dolu bir şekilde ortadan kaybolan Halim A.'nın dosyasını yeniden açtı. Yapılan araştırmalar sonucunda Halim A.'nın eşi Özlem A.’nın İzmir'e taşındığı tespit edildi. Özlem A'nın İzmir’deki adresinin bulunmasıyla şok gerçekte ortaya çıktı.

Kocası 6 yıl önce ortadan kaybolan kadının İzmir'de kocasının amcasının oğlu olan Burhan A. ile birlikte yaşamaya başladığı ve çiftin 3 çocukları olduğu belirlendi.  bunun üzerine harekete geçen polis ekipleri düzenledikleri operasyonda Burhan A., Özlem A. ile Burhan A.'nın eski eşi Akkadın K'yi  gözaltına aldı ve Bitlis Emniyet Müdürlüğü'ne getirdi. Ayrıca gözaltına alınan şahıslardan Özlem A'nın üzerinde sahte kimlik çıktı. Cinayet Büro Amirliği ekipleri tarafından çapraz sorguya alınan şüphelilerden Burhan A. cinayeti itiraf etti.

EŞİYLE YASAK AŞK YAŞIYORMUŞ

Amcasının oğlunu öldüren Burhan A.  emniyete verdiği ifadede Özlem A.’nın  çocukluk aşık olduğunu fakat amcasının oğlu ile evlendiğini söyledi.Kendisinin de daha sonra iki çocuk annesi İzmir'de Akkadın K. adlı  kadınla evlendiğini söyleyen Burhan A., Daha sonra İzmir'den Bitlis'e geri döndüklerini anlattı. Bu sırada amcasının oğlunun Yurt dışında çalışma yaptı olduğunu ve o yokken Özlem A. ile yasak ilişki  yaşamaya başladıklarını anlatan Burhan A.,  bir süre sonra Halim A.’nın  Yurtdışından döndüğünü ve karısının telefonunu karıştırınca aralarındaki mesajlaşmaları gördüğünü ve ilişkilerini öğrendiğini söyledi. Bunun üzerine Halim A.'yı boğarak öldürdüğünü itiraf eden Burhan A. cesedi ise çalıştığı şantiyeye gördüğünü anlattı.

CESET BULUNDU

Emniyete yapılan cinayet itirafın ardından katil zanlısı Burhan A.  polis ekiplerine cesedi gömdüğü yeri gösterdi. Şantiye alanında iş makineleri ile yapılan kaza sonucunda 6 yıl önce ortadan kaybolan Halim A.'nın cesedi bulundu. Emniyette işlemleri tamamlanan şüpheli ise sevk edildikleri mahkeme tarafından tutuklanarak cezaevine gönderildi.

 

YORUMLAR

  • 0 Yorum