Yeniden Refah Partisi Sultangazi İlçe Başkanı Orhan Kara Oldu!

Merhum Profesör Doktor Necmettin Erbakan'ın oğlu Dr Fatih Erbakan'ın kurucu genel başkanı olduğu yeniden Refah Partisi ilçe kongreleri yoğun katılım ile başladı. Hoca Ahmet Yesevi Kültür merkezinde yapılan Yeniden Refah Partisi Sultangazi 1.Olağan ilçe kongresi’nde ilçe başkanı da seçildi.

Yeniden Refah Partisi Sultangazi İlçe Başkanı Orhan Kara Oldu!
Editör: Haberra
14 Mart 2019 - 17:53

Hoca Ahmet Yesevi Kültür Merkezi’nde yapılan Yeniden Refah Partisi Sultangazi İlçe Başkanlığı 1. olağan Kongresi için vatandaşlar ve delegeler akın etti. Kongre okunan Kuranı Kerim tilaveti ile başlarken kongrenin Divan başkanlığını Bedirhan Arslan yaptı. Daha sonra saygı duruşu ve İstiklal Marşı okundu ardından da kurucu ilçe başkanı Orhan Kara kürsüye çıktı.
Kürsüde konuşma yapan Yeniden Refah Partisi Sultangazi İlçe Başkanı Orhan Kara; “Sayın divan başkanım ve divan üyeleri değerli delegeler. Sayın il Başkanım, Sayın yönetim kurulu üyelerimiz ve siyasi parti temsilcilerimiz, basınımızın kıymetli üyeleri, teşkilatımızın cefakâr kadın kolları ve gençlik kolları, değerli misafirlerimiz, hanımefendiler beyefendiler, Yeniden Refah Partisi, Sultangazi ilçemizin 1.olağan kongresine hoş geldiniz.
Hepinize saygı ve selamlarımı sunuyorum. Allah’a Hamt, âlemlere rahmet olarak gönderdiği kutlu Nebi’ye Salat-ı selam olsun.

Kıymetli misafirler; sözlerime başlamadan evvel, başta Erbakan hocamız olmak üzere, bu davaya hizmet etmiş ve ahirete irtihal eden bütün şehitlerimize Allah’tan rahmet diliyorum.
Birinci olağan kongremizde, bu muhteşem atmosferi bize nasip eden Cenabı Allah’a sonsuz hamdı senalar olsun.
Milli görüşün ikinci şahlanış döneminde, Erbakan hocamızdan aldığımız bu sancağı, Yeniden Refah Patimizle, Sayın Dr. Muhammet Ali Fatih Erbakan liderliğinde zirveye taşıyacağız inşallah.
Biz tarihin her safhasına ismini altın harflerle yazdırmış bir medeniyetin mensuplarıyız. Bizim davamız ilk insan Hz. dem (as) ile başlayıp kıyamet sabahına kadar sürecek kutlu bir davadır.
Erbakan hocamızın da dediği gibi “Milli Görüş, Şehidi Şehit yapan manadır”. Bizim davamız yeniden büyük Türkiye ve yeni bir dünya kurmaktır. İşte bu sebepten dolayı biz; Yeniden Refah Partisi diyoruz.
Alternatif ve kurtuluş olmak için, ideallerini yeryüzüne hâkim kılmak için, yola çıkmış inançlı kadrolarla Bismillah dedik. Refah Partisinin 20 yıl sonra vücut bulduğu, Yeniden Refah Partisi olarak, Kavga, intikam, çatışma, hırs, kin ve hasetle yola çıkmıyoruz.
Bizler Yeniden Refah Partisi olarak yapılan, tüm hayırlara teşekkür etmek, eksikleri tamamlamak ve yanlışları düzeltmek için yola çıkıyoruz.
Biz; Bu ülkenin tarihiyiz, inancıyız! 82 milyon insanımızı kucaklıyoruz. Kutuplaştırmaya değil, birleştirmeye geliyoruz.
Milletimiz tarafından yüzyıllardır özümsenmiş bulunan, millî görüş zihniyetini temel alacağız. Adil bir düzenin kurulması için çalışacağız. Hak ve Adaleti üstün tutacağız. Bütün insanlığa ve mahlûkata şefkatle muameleyi esas alacağız. Güçlü olanın Haklı sayıldığı değil, Haklı olanın güçlü olduğu bir dünyanın kurulması temel idealimiz olacaktır.
Her türlü Zulmü ve haksızlığı önlemek, iyinin, güzelin, faydalının, adaletin, doğrunun hâkim olmasını temin etmek için çalışacağız.
Öncelikle milletimize olmak üzere, tüm insanlığa Adalet, Refah, Huzur ve Barış, İnsan hakları, izzet ve onur sağlamak için çalışacağız. Milletimize karşı daima dürüst, güvenilir ve şeffaf olacağız. Ülkemizin ve Milletimizin menfaatlerini daima ön planda tutacağız.
“Millet iradesinin üzerinde hiçbir beşeri güç yoktur” ilkesi ile hareket edeceğiz. Bütün insanlara din, dil, ırk ayrımı gözetmeden adil davranacağız. Problem üreten ve sadece eleştiren değil, uzlaşma hedefli, yapıcı bir siyaset izleyeceğiz. Hukuku üstün tutan bir ülkenin vazgeçilmez unsuru olan, Kuvvetler ayrımını ilkesini benimseyeceğiz.
Vatandaşlarımızın maddi ve manevi sıkıntılarından kurtarılması, yarınlara güvenle ve umutla bakabilmesi için gerekli her çalışmayı zamanında yapacağız.
Bu duygu ve düşüncelerle biz kongremizin hayırlara vesile olmasını Cenabı Allah’tan niyaz ediyor bu güzel günde Sultangazimizin bu en büyük salonunu hınca hınç dolduran ve Kongremize güzellik katan siz değerli Sultangazililere teşekkür ediyorum şükranlarımı sunuyorum” ifadelerini kullandı.
Yeniden Refah Partisi İstanbul İl Başkanı Hüseyin Terzi’de kongrede bir konuşma yaptı. İl başkanı Terzi, üretim olmadan hiçbir şey olmayacağını belirterek Ayasofya'yı ibadete açarak ilk icraatlarına başlayacaklarını dile getirdi. Terzi açıklamasının devamında, “Bu seçimde dayanakları beka olmuş. Sanki ülkenin ilk kez beka sorunu bu aylarda oldu. Sen büyük devletsen hele hele böylesine jeopolitik bir konumuz varsa zaten beka sorununuz hep olacak. Sizin göreviniz bu beka sorununa karşı gerekli önlemleri almaktır” diye konuştu. 
Kongreye tek liste ile gidilirken bütün delegelerin oyunu olan Yeniden Refah Parti Sultangazi Kurucu ilçe Başkanı Orhan Kara, bir kez daha ilçe başkanı seçildi. Seçim sonunda Orhan Karaağaç kendisine güvenen ve ilçe başkanlığı görevine bir kez daha layık gören bütün delegelere teşekkür ederek konuşmasını tamamladı.

Kaynak: www.sultangazi.com.tr

YORUMLAR

  • 0 Yorum