Yarın Hangi İllerde Okullar Tatil? 27 Aralık Kar Tatili Olan İller

Kar ve soğuk hava Türkiye'nin birçok ilinde etkili olmaya devam ediyor. Bugün kar nedeniyle birçok ilde okullar tatil edilirken Yarın İçinde tatil haberleri gelmeye başladı. Peki, yarın hangi illerde okullar tatil? 27 Aralık 2018 hangi illerde okullarda kar tatili var? İşte yarın okullar tatil olan iller…

Yarın Hangi İllerde Okullar Tatil? 27 Aralık Kar Tatili Olan İller
Editör: Haberra
26 Aralık 2018 - 16:24

Türkiye'nin birçok kentinde kar yağışı etkili olmaya devam ederken valiliklerde tatil kararları almaya başladı. Kar yağışı nedeniyle yarın birçok ilde okullar tatil edildi. İste 27 Aralık kar tatili olan iller...

RİZE - İKİZDERE

Kar yağışı ve olumsuz hava koşulları nedeniyle Rize'nin İkizdere ilçesinde yarın ilk ve orta dereceli okullarda Eğitime bir gün süreyle ara verilecek. Ayrıca kar yağışı nedeniyle ikizderede 22 Köy Yolu ulaşıma kapandı. 

ÇORUM - SUNGURLU

Yoğun kar yağışı nedeniyle Çorum'un Sungurlu ilçesinde Yarın taşımalı eğitim öğrencilerine okullar tatil edildi. İlçe Milli Eğitim Müdürü Mustafa Eryiğit bir açıklama yaparak, "Kar yağışı ve buzlanma sebebiyle Sungurlu ilçemizde temel ve orta öğretim okullarımız da taşımalı eğitim öğrencilerimize Perşembe günü tatil kararı alınmıştır. Öğrencilerimizin bugünü kitap okuyarak geçirmelerini diliyoruz" ifadelerini kullandı.

GÜMÜŞHANE

Gümüşhane Kent genelinde etkili olan kar yağışı nedeniyle il genelinde bulunan bütün okullarda Perşembe günü Eğitime bir gün süreyle ara verildi. Gümüşhane Valiliği konu ile ilgili bir açıklama yaparak meteorolojik verilere dayalı olarak yapılan değerlendirmeler sonucunda 27 Aralık tarihinde il merkezi ve ilçelerde yaşanan aşırı soğuklar ve buzlanma ile beklenen kar yağışı nedeniyle Eğitime bir gün süreyle ara verildiğini duyurdu.

YORUMLAR

  • 0 Yorum