Suskunluğunu bozan İmamoğlu koruma skandalı ile ilgili açıklamada bulundu

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun yakın korumalığını yapan 2 kişinin vatandaşa yaşattığı dehşet ile ilgili açıklama yapması beklenirken İmamoğlu sessizliğe büründü. Beklenen açıklamayı olaydan çok sonra yapan İmamoğlu, "Hiç kimsenin böyle bir münasebetsiz tavrına ve sürecine asla müsaade etmem. Aileden özür diliyorum" diyerek sözlerine devam etti.

Suskunluğunu bozan İmamoğlu koruma skandalı ile ilgili açıklamada bulundu
Editör: Haberra
05 Kasım 2019 - 10:31

Korumaların trafikte tartıştığı sürücüye ve ailesine yasaşttığı korku dolu anlar vatandaşların cep telefonu kameralarına saniye saniye yansıdı.

Yapılan münasebetsiz tavra müsaade etmem

Olaydan hemen sonra gözler İBB Başkanı İmamoğlu’na çevrildi. Konuyla ilgili hemen bir açıklama yapması beklenen İmamoğlu, saatler sonra konuştu. Konuyla ilgili yakından ilgilendiğini, dava sürecini takip edeceğini söyleyen İmamoğlu sözlerine "Koruma arkadaşlarımızın, ne yazık, böyle hiç de yakışmayan ve kabul etmeyeceğim şekilde vatandaşla bir diyaloğu oluşmuş. Tarif edilenler doğru değil. Darp, tekme tokat ve bunun gibi saldırı biçimleri doğru değil. Ama her ne koşulda olursa olsun, hangi koşulda olursa olsun benimle çalışan hiç kimsenin böyle bir münasebetsiz tavrına ve sürecine asla müsaade etmem. Etmeyeceğim de" diyerek açıklamada bulundu.

Korumalar aileden özür diledi

"Çok görüntüler oldu böyle, tekme tokat vesaire ama burada böyle bir şey yok" diye konuşan İmamoğlu konuşmasına şu sözlerle devam etti: "Belki başka görüntülerle karıştırmış olabilirler. Ama burada takibimde.  Aileden de özür dilediler. Aile bu özrü kabul etti. Yani çoluk çocuk, eşi bu ayrı olsa da yapamazlar. Hiç kimse yapamaz. Birisi polis memuru arkadaş, diğeri güvenlik arkadaşımız. Süreci takip ediyorum. Gerekli soruşturma da yapılacak. Benim yanımda olan hiç kimsenin böyle hadsizliği, tavrı davranışı olamaz. Ben de aileden özür diliyorum, aile ile irtibattayım ben de kendileriyle görüşeceğim zaten."  Diyerek konuyla yakından ilgilendiğini belirtti.

YORUMLAR

  • 0 Yorum