Son Dakika! Pendik'teki Rehine Krizine İlişkin TSK'dan Açıklama

Son Dakika Haberi! İstanbul Pendik'te yaşanan Rehine krizine ilişkin Türk Silahlı kuvvetlerinden açıklama geldi. TSK'dan olayla ilgili yapılan açıklamada, "Meydana gelen olayın zanlısı olarak tespit edilen şahsın, askerliğini yükümlü piyade er olarak yerine getiren bir personel olduğu ve olay sırasında izinli bulunduğu tespit edilmiştir." ifadeleri kullanıldı.

Son Dakika! Pendik'teki Rehine Krizine İlişkin TSK'dan Açıklama
Editör: Haberra
10 Eylül 2018 - 14:56

Son Dakika Haberi! İstanbul Pendik'te yaşanan Rehine krizine ilişkin Türk Silahlı kuvvetlerinden açıklama geldi.  TSK'dan olayla ilgili yapılan açıklamada, "Meydana gelen olayın zanlısı olarak tespit edilen şahsın, askerliğini yükümlü piyade er olarak yerine getiren bir personel olduğu ve olay sırasında izinli bulunduğu tespit edilmiştir."  ifadeleri kullanıldı.

Bugün saat 13.00 sıralarında İstanbul'un Pendik ilçesinde askerden izne gelen Er, Pendik Melek Aknil Çok Programlı Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi'nde  staj yaptığı öğrenilen nişanlısını rehin aldı. Kendisini uzman çavuş olarak tanıttığı öğrenilenler ile ilgili Türk Silahlı Kuvvetleri açıklama yaptı.

"ZANLININ ER OLDUĞU TESPİT EDİLMİŞTİR"
Konu hakkında Türk Silahlı Kuvvetleri tarafından yapılan açıklamada, "İstanbul/Pendik'te bulunan bir okulda Pendik Melek Aknil Çok Programlı Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi'nde sekreter olarak bugün meydana gelen olayın zanlısı olarak tespit edilen şahsın, askerliğini yükümlü piyade er olarak yerine getiren bir personel olduğu ve olay sırasında izinli bulunduğu tespit edilmiştir" denildi. Silahlı Kuvvetleri tarafından yapılan açıklamanın devamında olayını öğrenilmesi üzerine İstanbul Emniyet Müdürlüğü Pendik İlçe Emniyet Müdürlüğü ile Özel Harekat Şube Müdürlüğü ekipleri ve Asayiş Şube Müdürlüğü'ne bağlı müzakere  timlerinin olay yerine anında intikal  ettiği belirtilerek, “yapılan müzakere sonucu U.D. isimli şahıs ikna edilerek gözaltına alınmış, yapılan incelemelerde şüpheli şahsın askerlik görevini er olarak sürdürdüğü ve birliğinden izinli olarak ilimize geldiği, rehin alınan H.K isimli bayan şahsın ise Melek Aknil Çok Programlı Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi'nde sekreter olarak görevli bulunduğu ve U.D. isimli şahsın nişanlısı olup, aralarında anlaşmazlık bulunduğu anlaşılmıştır"  ifadeleri kullanıldı.

YORUMLAR

  • 0 Yorum