Rusya'dan saldırı ile ilgili ilginç açıklama geldi: Türkiye ile Rusya arasındaki anlaşma uygulanmak zorunda

Dün Suriye’de yaşanan hain saldırı sonucu şehit düşen 5 askerimiz için tüm Türkiye yasa boğuldu. Yaşanan olayla ilgili Rusya’dan ilginç bir açıklama geldi. "İdlib'deki durum endişe verici. Türkiye ile Rusya arasındaki anlaşma uygulanmak zorunda" diye dikkat çeken bir açıklama yapıldı.

Rusya'dan saldırı ile ilgili ilginç açıklama geldi: Türkiye ile Rusya arasındaki anlaşma uygulanmak zorunda
Editör: Haberra
11 Şubat 2020 - 10:37

Rusya tarafından yapılan "İdlib'deki durum endişe verici. Türkiye ile Rusya arasındaki anlaşma uygulanmak zorunda" açıklamasının ardından, Suriye ve Rus kuvvetlerine yönelik olan tüm saldırıların durdurulması gerektiğini ifade etti.

Milli Savunma Bakanlığı Twitter hesabından şehitlerimiz için baş sağlığı diledi

5 askerimizin İdlib'in kuzeyinde Esed rejiminin topçu atışı sonucunda şehit düştüğü haberi dün Milli Savunma Bakanlığı tarafından duyuruldu. Milli Savunma Bakanlığı Twitter hesabı üzerinden, ‘İdlib'deki saldırıda şehit olan askerlere Allah'tan rahmet, kederli ailelerine, Türk Silahlı Kuvvetleri ile Türk milletine başsağlığı ve sabır, yaralılara acil şifa diliyorum’  paylaşımında bulundu.

Milli Savunma Bakanlığı Twitter hesabından açıklamada bulundu

MSB tarafından yapılan açıklamada "İdlib bölgesine takviye olarak gönderilen unsurlarımıza, Rejim tarafından yapılan son saldırılar sonrası angajman kuralları ve meşru müdafaa çerçevesinde anında misliyle mukabele edilmiştir. Şu ana kadar bölgede tespit edilen 115 rejim hedefi derhal ateş altına alınmış, çeşitli kaynaklardan edinilen ilk bilgilere göre 101 Rejim unsurunun etkisiz hale getirildiği, 3 tank ve 2 top/havan mevziinin tahrip edildiği, ayrıca 1 helikopterin isabet aldığı öğrenilmiştir. Belirlenen hedeflere meşru müdafaa kapsamında atışlar devam etmektedir." 

"Şehit ve yaralı silah arkadaşlarımızın kanı yerde bırakılmamış, bırakılmayacaktır"

MSB tarafından , "Şehit ve yaralı silah arkadaşlarımızın kanı yerde bırakılmamış, bırakılmayacaktır. Bu menfur saldırıyı yapanlardan hesap sorulacak ve benzeri saldırılara karşı şimdiye kadar olduğu gibi meşru müdafaa hakkımız en sert şekilde kullanılacaktır. Gelişmeler yakından takip edilmekte ve gerekli tedbirler alınmaktadır. Bizleri derin bir acı ve üzüntüye boğan bu olayda hayatını kaybeden aziz şehitlerimize Allah'tan rahmet, kederli ailelerine, Türk Silahlı Kuvvetleri ile asil milletimize başsağlığı ve sabırlar, yaralılarımıza acil şifalar diliyoruz" sözleri ile paylaşımlarına son vermiştir.

YORUMLAR

  • 0 Yorum