Polis Otosunda Tecavüz Olayında Sanık Polisten Skandal Savunma

İstanbul Beylikdüzü'nde Geçtiğimiz aylarda yaşanan olayda iddiaya göre 28 yaşındaki P.T.’yi evine bırakma teklifi ile polis otosuna bindiren Daha sonra da Ön koltukta meslektaşı oturduğu sırada artık arka koltukta genç kadına tecavüz ettiği iddia edilen polis memuru S.E. yargılandığı davada hakkındaki suçlamaları kabul etmedi. Duruşmada savunma yapan polis memuru 'Ben P. T. ile cinsel ilişkiye girmedim. Kız kardeşini de tanıyorum ve görüştüm. İki kız kardeşinde polislere özel ilgisi var. Ben mağdurum, gecenin bir vakti bir kadına niye tecavüz edeyim. Aklımı mı kaçırdım ben" ifadelerini kullandı.

Polis Otosunda Tecavüz Olayında Sanık Polisten Skandal Savunma
Editör: Haberra
27 Ekim 2018 - 11:17

İstanbul Beylikdüzü'nde 10 ay önce yaşanan olayda görevi başındayken ekip otosunda P.T. isimli kadına  tecavüz ettiği öne sürülen tutuklu sanık polis memuru 27 yaşındaki S.E.’nin yargılandığı davanın duruşması görüldü. Duruşmada mağdur P.T.'nin tanık olarak dinlenen kardeşi E.T., olaydan önce sanık ve ablasının çalışmadığını iddia ederek,  "Benim ablam 2 poşet ilaçla yaşıyor,  ablamın psikolojisi bozuldu. Adaletin yerini bulacağına inanıyorum"  ifadelerini kullandı. Polis memuru ise mahkemede mağdurenin kardeşiyle de daha önce tanıştığını söyleyerek, "Bana göre müşteki ve kardeşinin polislere özel ilgisi var. P.T. ile cinsel ilişkiye girmedim. Mağdurum. Polisim, ancak kötü insan değilim. Bana tuzak kuruldu. Gecenin bir vakti bir kadına niye tecavüz edeyim. Aklımı mı kaçırdım ben ? Tahliyemi ve beraatimi istiyorum" dedi.  duruşma savcının esas hakkındaki mütalaasını hazırlaması için başka bir tarihe ertelendi.

ÜÇÜNCÜ DURUŞMA GÖRÜLDÜ

Davanın Bakırköy 15 Ağır Ceza Mahkemesi'nde üçüncü duruşması görüldü. Duruşmaya tutuklu sanık polis memuru ve tutuksuz sanık polis memuru katıldı. Duruşmada mahkeme başkanı Güler kurt İstanbul kriminal Polis Laboratuvarı tarafından düzenlenen rapordan mahkemeye ulaştığını belirterek raporda, "Mağdureye ait olduğu belirtilen iç çamaşırı ve çorap üzerinde incelenen meni içeren vücut sıvısı lekeleri ile resmi  plakalı araçtan transfer edildiği bildirilen vücut sıvısı lekesi üzerinde mağdure P.T.'ye ait genotip özellikler ile sanık S.E.'ye ait genotip özelliklerin karışık olduğu tespit edilmiştir"  ifadeleri kullanıldı. 

"MAĞDURENİN EŞİMİN ABLASI OLDUĞUNU ÖĞRENİNCE ŞOK GEÇİRDİM"

Duruşmada tanık olarak dinlenen M.T. Yani seninle polis olduğunu sanıklardan S.E.'yi tanıdığını,  bu olayı herkesin konuştuğunu belirterek, "Ben tecavüze uğrayan kişinin eşim E.T.'nin ablası olduğunu, S.E.'nin babası büroya geldiğinde öğrendim. Büroya olaydan 2-3 hafta sonra geldi. Benimle görüşmek istediğini söyledi, büroda oğlunun iftiraya uğradığını söyleyerek olayı anlatmış. Bunu öğrenince şok geçirdim. Eşimi aradım, durumu anlattım. Eşim ağlamaya başladı. Eşimi, ablasının yanında gönderdim. S.E. ile P.T.'nin tanışıp, tanışmadıklarını bilmiyorum. Sanık S.E. ile eşim ve ben birlikte aynı ortamda bulunmadık. Ben, S.E. ile eşim E.T. arasında duygusal anlamda bir arkadaşlık olduğunu zannetmiyorum. Olsaydı mutlaka bilirdim. Bu olaydan sonra S.E.'nin babası ve araya giren bazı kişiler beni aradılar, 'Arayı bul' dediler. Kabul etmedim. Olayla ilgili bizzat görgüye dayalı bir bilgim yoktur"  ifadelerini kullandı.  

SANIK POLİS: POLİSİM ANCAK KÖTÜ İNSAN DEĞİLİM, MAĞDURUM

Duruşmada savunma yapan sanık polis memuru ise "Beni aradı, ben de onu aradım bunan sonra da whatsapptan yazıştık. Ancak müştekinin numarasını hatırlamıyorum. Benim P.T.'yi tanıdığıma dair tanık polis memuru vardır . Ben E. ile E-5 yan yol site önünde tanıştım. Polis aracı ile yanından geçiyordum, Yanından geçerken değişik hareketler yaptı. Bu nedenle kendisiyle tanıştık. E.'yi sosyal medyadanda eklemiştim. Ben onu o da beni takip ediyordu. Araba ile kendisini aldığım gün benim evimde görüşmüştük. Bana göre müşteki ve kardeşinin polislere özel ilgisi var.  P.T. ile cinsel ilişkiye girmedim. Bana tuzak kuruldu. Gecenin bir vakti bir kadına niye tecavüz edeyim. Aklımı mı kaçırdım ben? Mağdurum. Polisim ancak kötü insan değilim. Olay tarihinde diğer sanık R.Y. 'yi iki gündür tanıyordum. Tahliyemi ve beraatimi istiyorum"  ifadelerini kullandı.

 

YORUMLAR

  • 0 Yorum