Pendik'te Rehin Alınan Genç Kız Konuştu: "Seviyorum, Şikayetçi Değilim"

Pendik'te Bir okulda nişanlısı tarafından rehin alınan 19 yaşındaki Hümeyra K. polise verdiği ifadede nişanlısını sevdiğini ve şikayetçi olmadığını söyledi.

Pendik'te Rehin Alınan Genç Kız Konuştu: "Seviyorum, Şikayetçi Değilim"
Editör: Haberra
11 Eylül 2018 - 16:07

Pendik'te Bir okulda nişanlısı tarafından rehin alınan 19 yaşındaki Hümeyra K.  polise verdiği ifadede nişanlısını sevdiğini ve şikayetçi olmadığını söyledi.

Dün Pendik'te nişanlısı 19 yaşındaki Hümeyra K.’yı bıçak zoruyla Rehine aldığı gerekçesiyle tutuklanan Umut Demirkaya’nın nişanlısının verdiği ifade de ortaya çıktı. Hümeyra K.  ifadesinde yaklaşık 1 yıldır nişanlı olduklarını, nişanlısı ile ailevi ve kıskançlık nedeniyle anlaşamadığı için 7 ay önce ayrıldıklarını fakat bir süre sonra yeniden barıştıklarını dile getirdi.

POLİSTE İFADE VERDİ
Önceki akşam nişanlısı ile WhatsApp üzerinden yazışmaları sırasında tartışma yaşadıklarını, Bu nedenle nişanlısının Numarasını engellediğini söyleyen Hümeyra K.  "Kendisinden ayrılacağımı söyledim ve numarasını engelledim. Bu mesajı da sildim. Diğer gün Umut benim çalıştığım liseye geldi. Benimle konuşmak istediğini söyledi. Ben de tenha diye okulun tuvaletine götürdüm. Bana, onu aldattığımı söyledi. Bana hakaret etti. Tartışma büyüdü. Cebinden çıkardığı siyah renkli çakı benzeri bıçağı bana gösterdi ve beni darp etmeye başladı. Eliyle yüzüme vurdu. Ben de yardım istedim. Bağırma sesimi duyan müdür yardımcısı geldi. Umut, müdür yardımcısını tuvaletten dışarıya çıkarmaya çalıştığı sırada Umut'un elindeki çakı benzeri bıçak yere düştü. Müdür yardımcısı da bıçağı aldı. Umut hocayı dışarıya çıkardı ve tuvaletin kapısını kilitledi. Umut'un isteği üzerine, 'silahı var kapının önünden çekilin' diye bağırdım. Ancak silahı yoktu" dedi.

ŞİKAYETÇİ OLMADI
Zaten kısa süre sonra polislerin olay yerine geldiğini söyleyen genç kız, "Umut, 'ya benimle birlikte olursun ya da seni gebertirim' dedi ve boğazımı sıktı" dedi.  Daha sonra polisleri nişanlısı ile konuşmaya başladığını ve konuşma sırasında onu etkisiz hale getirerek yakaladıklarını söyleyen Hümeyra K.,  "Umut'un psikolojik sıkıntıları olduğunu düşünüyorum. Umut benim nişanlımdır, kendisini seviyorum. Bu nedenle beni yakalamasından, tehdit ve hakarette bulunmasından dolayı şikâyetçi değilim"  ifadelerini kullandı.


YORUMLAR

  • 0 Yorum