Otelde Basılan 20 Kadın Zorla...

Silivri'de Jandarma tarafından yapılan operasyonlarda belirlenen otellerde 20 yabancı uyruklu kadına zorla fuhuş yaptırıldığı öğrenildi. Bunun üzerine kadınlarda HIV virüsü tespit edildi.

Otelde Basılan 20 Kadın Zorla...
Editör: Haberra
23 Aralık 2018 - 10:30

İstanbul İl Jandarma Komutanlığı tarafından Silivri'de bulunan iki farklı otele baskın yapıldı. Baskınlar sonrasında 20 yabancı uyruklu kadın tespit edildi. Eş zamanlı bir şekilde düzenlenen fuhuş operasyonunda 20 yabancı uyruklu kadının yanı sıra işletme sahipleri ile işletme müdürlerinin de gözaltına alındığı öğrenildi. Hemen sağlık kontrolleri başlatıldı. Fuhuş yaptığı öğrenilen 20 yabancı uyruklu kadından 3 tanesinde HIV pozitif virüsüne rastlandığı açıklandı. 

Vatandaşların jandarmaya yapmış oldukları çeşitli ihbarlar sonrasında bölgede bulunan bazı otel ve kafelerde yabancı uyruklu kadınların kanunlara aykırı olarak konsomatris olarak çalıştıkları öğrenildi. Pek çok kadının ise yurt dışından çocuk bakıcılığı vaatleri ile getirildikten sonra kandırıldıkları ve zorla fuhuş için kullanıldığı öğrenildi. Eş zamanlı olarak gerçekleştirilen operasyonlarda 20 kadına ulaşıldı. 

KADINLARDA HIV VİRÜSÜ TESPİT EDİLDİ

Operasyon sonrasında sağlık kontrolüne gönderilen kadınlara sağlık testleri yapıldı. Bu testler sonrasında 3 kadında HIV virüsünün tespit edildiği öğrenildi. Yabancı uyruklu kadınlar yapılan işlemlerin ardından sınır dışı edilmek üzere Geri Gönderme Merkezi'ne teslim edildi. 

Fuhuş yapılması için kişilere yer temin etmek ve aracılık etmek suçundan dolayı otel müdürünün arandığı tespit edildi. Yapılan operasyonlarda otel müdür ile birlikte 3 şüpheli daha gözaltına alındı. Bunun üzerine yakalanan kişiler hakkında zorla fuhuş yaptırmak ve cinsel istismar suçlarından dolayı işlem yapıldığı öğrenildi. 

YORUMLAR

  • 0 Yorum