Öğretmenin Cinsel İstismarı Yüzünden Babasından Kaçıyor

Tuzla'da bir okulda 12 yaşındaki kız çocuğuna cinsel istismarda bulunduğu iddia edilen öğretmen tutuksuz yargılanırken aile kızlarının psikolojisinin bozulduğunu ve babasına dahi yaklaşmak istemediğini anlattı.

Öğretmenin Cinsel İstismarı Yüzünden Babasından Kaçıyor
Editör: Haberra
20 Aralık 2018 - 13:08

Tuzla'da bir okulda 12 yaşındaki kız çocuğunun cinsel istismara uğradığı öğrenilmişti. Kendi öğretmeni tarafından cinsel istismara uğrayan kız çocuğunun psikolojisinin son derece bozulduğu öğrenildi. Çocuğun annesi konu hakkında açıklamalarda bulundu. Cinsel istismar sanığı öğretmenin hala tutuklanmadığını ifade ederken evin içerisinde kızının babasının yanına bile yaklaşmadığı ve kız çocuğunun hayatı ile oynadıklarını dile getirdi. 

İstanbul Anadolu 5. Ağır Ceza Mahkemesinde görülen cinsel istismar davasının ardından cinsel istismarda bulunduğu iddia edilen öğretmenin tutuksuz yargılanmasına karar verildi. Bunun ardından duruşma sırasında savunmasını yapan öğretmen ise mahkeme heyeti karşısında 'Mağdur olduğu söylenen öğrenci benim sınıfımda değil. Kendisiyle bir muhabbetim olmadığı için birebir tanımıyorum. Bana böyle bir suç atması için bir sebep göremiyorum. Mağdur kişi benim sınıfıma geldiği zaman ona sarılmadım. Ama omzuna dokundum. Bazı çocuklar ittiğimi söylüyor. İtmiş olabilirim. Çünkü kızgındım. Kendi öğrencilerime dahi sarılmam' ifadelerini kullandı.

KÜÇÜK KIZIN BABASINA YAKLAŞMADIĞI ÖĞRENİLDİ

Davanın ardından adliye önünde küçük kızın ailesi duruma tepki gösterdiler ve bu konuda açıklamalar yaptılar. Küçük kızın babası bu konuda rehber öğretmeni suçladı. Rehber öğretmenin bu olay karşısında kıza 'Kızım bu olayı kapatalım. Kendi aramızda bu olayı konuşacağız. Seninde adın çıkmasın' denildiğini iddia eden baba kızının bu olayın ardından kendisine dahi güvenmediğini ve yanına yaklaşmamak için uğraştığını dile getirdi. 

YORUMLAR

  • 0 Yorum