Nişanlısını Öldüren Genç Hemşirenin Günlüğü Şoke Etti!

Nişanlısını öldüren Ceyda hemşirenin avukatı sanığın günlüğünü savcılığa teslim etti. Ceyda Malay, Günlüğünde nişanlısının kendisine şiddet uyguladığını,“O kadar yumruk yedim ki kalemi tutamıyorum” diye anlatmış!

Nişanlısını Öldüren Genç Hemşirenin Günlüğü Şoke Etti!
Editör: Haberra
11 Nisan 2019 - 06:04

Balıkesir Edremit'te 2019 yılının Ocak ayında hemşire 24 yaşındaki Ceyda Malay, Nişanlısı 28 yaşındaki Gökhan Evinç’i pompalı tüfekle vurarak öldürdü. Genç kadın cinayet zanlısı olarak tutuklanırken Malay ailesinin avukatı, Müvekkilinin Nişanlısından sürekli şiddet gördüğünü cinayeti meşru müdafaa altında istediğini iddia ederek sanığın günlüğünü savcılığa teslim etti. Avukat savunmasında Sanığın olaydan bir gün önce de nişanlısının zorlamasıyla intihara teşebbüs ettiği göz önüne alındığında Müvekkilim meşru müdafaa kapsamında ceza alması gerektiğini ifade etti.

'MEZARIN HAZIR'

Ceyda Malay’ın ablası  Ceren körpe, milliyet'e yaptığı açıklamada kız kardeşinin ölmemek için nişanlısına öldürdüğünü öne sürdü. Maktulun kız kardeşine sürekli olarak şiddet uyguladığını ve tehdit ettiğini söyleyen abla, “Kardeşim, bu adamla 9 yıl önce tanıştı. Sonra bu adam cinayetten hapse girdi. Hapisten çıktığında kardeşimi silah zoruyla kaçırdı, darp etti.
Ceyda şikayetçi olup uzaklaştırma kararı aldırdı. Ama yine tehdit edilince şikayetten vazgeçti. Sonra bu adamla nişanlanacağını söyledi. Tepki gösterdik. Ama Ceyda onunla nişanlandı. Nişanlandıktan sonra kardeşimi ilaçla intihara zorlamış.
Ceyda dediğini yapmayınca da olay günü arayıp, ‘Sen beceremeyeceksin, ben seni öldüreceğim. Mezarını kazdım, mezarın hazır’ demiş. Sonra ailemizin evine gelip Ceyda’yı götürmeye çalışmış. Kardeşim gitmeyince de şiddet uygulamış. Bunun üzerine Ceyda da, babamın silahıyla onu öldürmek zorunda kalmış. Kardeşim öldürmeseydi, ölecekti. Biz Ceyda’ya yaptıklarını da günlükten öğrendik. Kardeşim sürekli şiddet görüp susuyormuş. Çünkü tehdit ediyormuş. Kardeşim, bu cinayeti ailesini ve kendisini korumak için işledi, bu nedenle serbest bırakılmalı.”  dedi. 

ÜÇ KİŞİYİ KATLETMİŞ

Ceyda Malayın öldürdüğü nişanlısı  Gökhan Evinç’in 2014 yılında henüz 14 yaşındayken ağabeyi ve Rasim parayı öldürmekten 2,5 yıl cezaevinde kaldığı, 2007 yılında da İlkay Demir’i öldürdüğü gerekçesiyle tutuklanarak cezaevine girdiği ve 2018 yılının başında tahliye olduğu öğrenildi.

GÜNLÜKTEN: 'ÖLMEMİ İSTİYOR'

Ceyda Malay’ın günlüğünden bazı satırlar:

- “Dün gece yine evime geldi. Zorla bira içirdi. Sonra daha önce tıraş olduğu permatiği kırıp koluma0 ve bileğimin üst tarafına çizik attı. İntihar etmemi istiyor. Artık ne yapacağımı bilmiyorum. Kimseye söyleyemiyorum. Gerçekten kurtulmanın yolu bu sanırım. Allah’ım sen yardım et.”
- “29 Kasım 2018’den beri vücudumdaki morluklar hiç kapanmadı. Çoğu zaman keşke o gün beni öldürseydi diyorum. Çünkü böylesi inanın daha zor. Her uyuduğumda, bir sonraki sabaha çıkabilir miyim korkusuyla uyuyorum. Üç cinayet işlemiş, vahşet içinde birinin boğazını keşmiş bir insana dokunurken ne kadar korkttuğumu anlatamam.
Evet hatam, onu insan yerine koymak. Şu an kalemi tuttuğum sol elim titriyor. Neden mi? Bir gece önce sayısını hatırlamadığım kadar yumruk yediğim için kalemi tutmaktan zorlanıyorum.”

Kaynak :

YORUMLAR

  • 0 Yorum