Meteoroloji'den Flaş Açıklama! Hissedilir Derecede Artacak!

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan açıklamaya göre hava sıcaklıkları yurt genelinde hissedilir derecede artacak.

Meteoroloji'den Flaş Açıklama! Hissedilir Derecede Artacak!
Editör: Haberra
07 Mart 2019 - 11:21

Hava sıcaklıklarının alacağına ilişkin Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nün yaptığı açıklama şu şekilde;
“Yurdumuzda yarından itibaren önümüzdeki 4 gün boyunca yağış beklenmiyor. Ülkemizin batı bölgelerinden başlamak üzere mevsime göre sıcak bir havanın etkisi altına girmesi bekleniyor. Hava sıcaklıklarının yarın (Cuma) ve hafta sonu hissedilir derecede artacağı, yurdun güneyinde mevsim normallerinin 2-4 derece, kuzey ve iç kesimlerinde ise normallerinin 5-9 derece üzerinde seyredeceği tahmin ediliyor.
Marmara ve Ege'nin yarından, diğer bölgelerimizin ise hafta sonundan itibaren mevsime göre sıcak havadan etkilenmesi beklenirken, günün en yüksek sıcaklıklarının Ankara ve İstanbul'da 18, Edirne, Bursa, Manisa ve İzmir'de 22, Antalya, Adana, Samsun ve Trabzon'da 20, Diyarbakır'da 19, Malatya ve Bolu'da 17, Kars ve Erzurum'da 7 dereceye kadar çıkacağı tahmin ediliyor.
Mevsim normalleri üzerindeki hava sıcaklıklarının önümüzdeki hafta ortası Orta Akdeniz üzerinden gelmesi beklenen yağışlı sistem ile birlikte batı bölgelerimizden başlayarak azalması ve mevsim normalleri civarına düşmesi bekleniyor."


YORUMLAR

  • 0 Yorum