Korkunç! 14 Yaşındaki Ayşe Kendisine 3 Yıl Boyunca Tecavüz Eden Üvey Babası ile Aynı Evde

Henüz 14 yaşındaki Ayşe 3 yıl boyunca üvey babasının tecavüzüne uğradı. Annesi ile birlikte yaşadığı evden kaçarak devlete sığındı ve üvey babaya 25 yıl hapis cezası verildi. önce annesini Daha sonra da Ayşe şikayetlerini geri aldı ve küçük kız şimdi yeniden tecavüzcü üvey baba ile aynı evde yaşıyor.

Korkunç! 14 Yaşındaki Ayşe Kendisine 3 Yıl Boyunca Tecavüz Eden Üvey Babası ile Aynı Evde
Editör: Haberra
03 Ekim 2018 - 08:15

Hürriyet gazetesinden Salih uzunluğu haberine göre Antalya'da 10 yaşından bu yana üvey babasının cinsel istismarına uğradığını söyleyerek devlete sığınan 14 yaşındaki Ayşe K., Annesi tedavi bize suçlayarak boşandığı üvey baba Y.S. ile barışınca Şikayetini geri çekti. Iki yıl boyunca hukuk mücadelesini sürdüren Ayşe'nin üvey babası 25 yıl hapisle cezalandırıldı. Fakat annenin üvey babayla barışma su üzerine küçük kız Yine Aynı Çatı Altında yaşamaya başladı. 

İĞRENÇLİK

Hürriyet'e küçük Ayşe'nin yaşadığı durumu anlatan Avukat Burcu Erten, , “Tam 3 yıldır küçük bir kızın maruz kaldığı iğrençliği ortaya çıkarmaya çalışıyorum. Bu süreçte tüm raporlara rağmen üvey babaya 2 kez beraat kararı verildi ancak ne Ayşe ne de ben mücadeleden vazgeçtik. Ta ki üvey baba 25 yıl hapis cezasına çarptırılana kadar”  ifadelerini kullandı. Avukat Erten, Antalya Bölge adliye mahkemesi 8 Ceza Dairesi tarafından verilen 25 yıl hapis cezasında hemen ardından bir takım gariplikler yaşamaya başladığını belirterek;

 ANNE SUSTU

“Y.S.’ye hapis cezasının verildiği son duruşmada anne şikâyetinden vazgeçti. Kendisine baskı altında olup olmadığını sordum. Sustu. Ama Ayşe direndi. Şikâyetinden vazgeçmedi. Hapis cezası çıkınca Yargıtay kararını beklemeye başladık. Bu sırada anne H.’nin iddialar nedeniyle boşandığı eski eşi Y.S. ile yeniden bir araya geldiğini öğrendim. Hemen akabinde de hem anne hem de Ayşe şikâyetini geri çekti.

KURTARAMADIK

Üstelik beni de noter kanalıyla görevimden azlettiler. Ayşe, ifadesinde anne ile babasını ayırmak için yalan söylediğini, üvey babasını boş yere suçladığını belirtmiş. Ve şu an üvey babası ile aynı evde yaşıyor. Yani küçük Ayşe’yi maalesef kurtaramadık. Yargıtay’daki dosyada ifade ve raporlar çok açık. Suçlamanın geri çekilmesi hayatın olağan akışına aykırı. Ayşe’nin anlattığı olaylar yaşanmadan bilinemez. Üstelik kardeşinin ifadeleri de çok açık. Ayşe’nin okuldan alındığını da öğrendim. Teyzesi ile sürekli görüşüyorum. Onlar da şaşkın. Şimdi Yargıtay’dan gelecek kararı bekliyoruz. Her şeye rağmen adalete güveniyorum. Bir hukukçu olarak Ayşe’nin yönlendirildiğini, hatta zorlandığını düşünüyorum. Dosyaya bakan hukukçular da bir şeylerin yanlış gittiğini mutlaka anlayacaktır. Ben 14 yaşındaki bir çocuğun hayatının daha fazla kararmasını istemiyorum.”

 

YORUMLAR

  • 0 Yorum