Karne dağıtan Mestan Özcan'dan açıklama! Okul müdürünün haberi yok!

AK Parti Tekirdağ İl Başkanı Mestan Özcan, geçtiğimiz gün bazı öğrencilerin karnelerini evlerine götürdüğü için gündeme gelmiş ve tepki çekmişti. Konuyla ilgili açıklama yapan Mestan Özcan, karneleri dağıttığından okul müdürünün ve bakanlığın haberi olmadığını belirtti.

Karne dağıtan Mestan Özcan'dan açıklama! Okul müdürünün haberi yok!
Editör: Cihan Kayalı
25 Ocak 2021 - 11:25
İmam hatip lisesi öğrencilerinin karnelerini evlerine götüren AK Parti Tekirdağ İl Başkanı Mestan Özcan, gelen tepkiler üzerine açıklamalarda bulundu. Okulların kapanmasıyla birlikte öğrencilere dijital karne verildiğini belirten Mestan Özcan, AK Parti il teşkilatı olarak Tekirdağ'da ikamet eden üç aileye karne verdiğini söyledi.

"İLETİŞİM HALİNDE OLDUĞUMUZ VELİLERE GİDİLDİ"

Ziyaretler hakkında ayrıntıları paylaşan Mestan Özcan, "Bu sürprizimiz, zaten iletişim halinde olduğumuz velilerimiz tarafından (Burada belirtiyor olmaktan mahcubiyet duyuyorum ama his yoksunlarına belki bir cevap olacaktır; kızlarımızdan bir tanesi, babasını Kovid-19 belasından dolayı kaybetti.) talep edildi. Veliler karneleri bastırmışlar ve bizi davet ettiler. Bizler de böyle bir hayra, böyle bir mutluluğa vesile olmaktan geri duramazdık. Hediyelerimizi hazırladığımız gibi bu üç evladımızın evlerine gittik. Öyle zannediyorum ki başarılı kızlarımızı tebrik etmek, onlara hediyeler vermek, yetimleri sevindirmek; kalbinde duygu besleyen her insan için bambaşka bir mutluluk kaynağıdır" ifadelerini kullandı.  

OKUL MÜDÜRÜNÜN VE MİLLİ EĞİTİM BAKANLIĞI'NIN HABERİ VA MI?

Karnelerin dağıtımından ve adreslere gidildiğinden okul müdürünün ve Milli Eğitim Bakanlığı'nın haberi olmadığını belirten Mestan Özcan, "Hatta belki de sosyal medya paylaşımımız ile haberleri olmuştur. Zaten iletişim halinde olduğumuz bu ailelerden, paylaşım yapmak için de müsaade aldık. Gerçekleştirdiğimiz bu faaliyet, siyasi bir amaç ya da oy toplama üzerine yapılan bir kampanya fikrini içermemektedir. Amacımız sadece gençlerimize sürpriz yapmaktı ve iyiliği teşvik etmekti. Velilerden ve evlatlarımızdan da müsaade alarak paylaşmıştık. Zira o çocukların yüzlerindeki tebessüm, gelecek tüm kötü eleştirilere bedeldi belki de. Birtakım insanlar, çocuklarımızın yüzlerine bir nebze de olsa mutluluk vermekten yıllardır uzak durdukları için her çabayı şerre, her fikri suizanna yormakta. Mevzu bahis çocuklar olduğunda bile hüsnüzan içinde düşüncelere kapılamayacak kadar mı kararttık kalplerimizi?" ifadelerini kullandı. Olayın ardından açıklama yapan Tekirdağ Eğitim-Sen, Mestan Özcan hakkında suç duyurusunda bulunacaklarını açıkladı.


 

YORUMLAR

  • 0 Yorum