Karısını Kurşun Yağmuruna Tutan Koca "O An Kendimi Kaybettim"

Kayseri'de hakkında uzaklaştırma kararı bulunan ve bir alışveriş merkezinin teras katında eşine Kurşun yağdırarak öldüren 33 yaşındaki sanık ilk defa hakim karşısına çıktı. Sanık koca mahkemede, “Olay günü eşim barışmak istemedi. Bana ‘sen erkek misin’ diyerek baş koyduğum o yatakta beni aldattığını söyledi. Ben de o an kendimi kaybettim” ifadelerini kullandı.

Karısını Kurşun Yağmuruna Tutan Koca "O An Kendimi Kaybettim"
04 Aralık 2018 - 12:30

Kayseri Cumhuriyet meydanında bulunan bir mağazanın teras katı yemek bölümünde 31 Ekim günü meydana gelen olayda Emine Akgül ve uzaklaştırma kararı bulunan kocası Levent Akgül arasında tartışma çıktı. Kısa sürede büyüyen tartışma kavgaya dönüşürken Levent Akgül yanında bulunan silah ile neden ateş etti. Eline Beline ve çeşitli yerlerine isabet eden kurşunlarla ağır yaralanan Emine Akgül hastaneye kaldırılırken şüpheli koca çıkarıldığı mahkeme tarafından tutuklandı. Erciyes Üniversitesi Hastanesi'ne götürülen talihsiz kadın bütün müdahalelere rağmen kurtarılamadı.

Olayla ilgili olarak Kayseri 5. Ağır Ceza Mahkemesi'nde görülen davada tutuklu sanıklardan akbil ile somut avukatları hazır bulundu. Müştekilerden ise davaya katılan olmadı.

“OLAYDAN BİR GÜN ÖNCE ERKEKLE YAKALADIM”

Özel sektörde çalıştığını söyleyen 33 yaşındaki 2 çocuk babası tutuklu sanık ise mahkemede verdiği ifadede, “Olaydan bir gün önce eşimin evine gittiğimde sesler geliyordu. Biz polisleri aradık. 20 dakika sonra kapıyı açtı. İçeride erkek sesini duyuyordum. Polis ilk aradığında bulamadı, biz eşimle karakola gittiğimizde dayım orada bekledi. Komşu kızları içeride biri olduğunu belirleyen video çekmişler. Polislere söyleyince yeniden eve gittiler. Ç.D. isimli erkeği evde ikinci aramalarında buldular”  ifadelerini kullandı.

“BANA ‘SEN ERKEK MİSİN’ DEYİNCE KENDİMİ KAYBETTİM”

Olay tarihinde eşi Emine Akgül ile boşanma butlarını ve hala karısı olduğunu söyleyen katil koca işlediği cinayeti şu ifadelerle anlattı;  “Evlerimizi ayırmıştık. Bana uzaklaştırma kararı verilmişti. Eşimin beni aldattığına şüpheleniyordum ama kesin değildi. Olaydan 1 gün önce söz konusu olay yaşanınca aldatıldığımı anladım. O akşam annem S.A.’nın Yeşilhisar’daki evine gittim. Eşimin ailesi ile de o akşam bu durumu konuştuk, boşanacağımı söyledim. Sevdiğim kadındı, severek evlendik. Ve olay günü ben onu affetmek için, her şeyi ile kabul etmek için görüşmek istedim. Telefonda konuştuğumda Alış veriş merkezinin teras katında olduğunu, yanında o aldattığı erkeğin de olduğunu söyledi. Ben de tuzak olacağını düşünüp, kendimi korumak için yanımda silahı taşıdım. Gitmeden önce tabancanın ağzında mermi vardı. Mermi sürekli tabancanın ağzında olacak şekilde dururdu. Buluştuğumuzda ben barışmak istediğimi, çocuklarımız olduğunu söyledim. Eşim barışmak istemedi, Bana ‘sen erkek misin’ diyerek kendisini cinsel anlamda doyuramadığımı, diğer şahsın cinsel anlamda doyurduğunu söyleyip, baş koyduğum o yatakta beni aldattığını söyledi. Ben de o an kendimi kaybettim. O esnada ‘namusumu temizledim’ gibi kelimeler kullandığımı hatırlamıyorum. Çok seviyordum, çok pişmanım, keşke yapmasaydım.”

Editor:  Haberra

YORUMLAR

  • 0 Yorum