Kadın Cinayetinde Kan Donduran İfadeler Yatakta Yakaladım, Ne Oluyor Sen Kimsin Deyince…

Antalya'da cezaevinden kaçtıktan sonra karısına ve evdeki bir kişiyi bıçaklayarak öldürdüğü iddiasıyla tutuklu yargılanan sanık ölmeden önce eşine şiddet gördüğü gerekçesiyle yaptığı şikayet üzerine bir kez daha hakim karşısına çıkarıldı.

Kadın Cinayetinde Kan Donduran İfadeler Yatakta Yakaladım, Ne Oluyor Sen Kimsin Deyince…
Editör: Haberra
12 Mart 2019 - 12:50

Antalya 7 Ağır Ceza Mahkemesi'nde görülen duruşmaya kasten öldürme suçlamasıyla tutuklu bulunan 36 yaşındaki sanık Sedat Uluışık, öldürülen Sultan Uluışık’ın yakınları ve taraf avukatları katıldı. Tutuklu sanık hakkında ayrı yaşadığı eşini şikayeti üzerine  "basit yaralama",  "kişiyi hürriyetinden yoksun kılma", "hakaret", "konut dokunulmazlığını ihlal etme" ve "yağma" suçlarından dava açıldığı belirtildi. 

SUÇLAMALARI KABUL ETMEDİ

Tanıklar duruşmada verdikleri ifadede Sedat Uluışık'ın eşine şiddet uyguladığını söyledi. Bunun üzerine söz alan sanık suçlamaları kabul etmeyerek,   "Aramızda tartışmalar olurdu ama kendisini dövdüğüm, saçını kestiğim iddiaları doğru değil." dedi. Ya tanıkların dinlenmesine dosyadaki eksiklerin giderilmesi için mahkeme duruşmayı başka bir tarihe erteledi. 

KENDİNİ BÖYLE SAVUNMUŞTU

Sedat Uluışık eşinin ve annesinin iftirası yüzünden şiddet uyguladığı gerekçesiyle cezaevine girdiğini iddia ediyordu. Eşini öldüren Sedat Uluışık mahkemede İlk buluşmada verdiği ifadede kendini şöyle savunmuştu; “Ben inşaatlarda aç susuz çalışarak aileme bakardım. Hatta onlara bakmak için dişlerimi bile yaptıramadım. Ben Dalaman Açık Cezaevi'nden eşimle görüşmek, şikayetini geri çekmesini konuşmak için kaçtım. Ancak ben hiçbir zaman eşimi tehdit etmedim. Dalaman'dan otostop çekerek ertesi gün geldiğim Antalya'da, kaynanamla birlikte yaşadığımız eve geldim. Öldürme niyetim yoktu. Açık olan kapıdan içeri girdiğimde eşim ile adı geçen şahsı aynı yatakta çırılçıplak sevişirken gördüm. 'Ne oluyor, sen kimsin' deyince içerideki kişi çıplak vaziyette bana bıçakla saldırdı. Elime iki bıçak darbesi aldım. Ben de yerdeki kovada bulunan başka bir bıçağı alarak Mehmet denen adamı bıçakladım. Kaç kere vurduğumu hatırlamıyorum. Adam sonra 'kurtarın beni' diyerek çıplak halde evden kaçtı. Ben de eşimi bıçaklamaya başladım. Kaç kez vurdum hatırlamıyorum."

 

YORUMLAR

  • 0 Yorum