İştahı Azaltan Sağlıklı Besinler

Eğer diyet yapıyor ya da dengeli beslenmeye çalışıyorsanız o zaman bu besin gruplarına mutlaka dikkat etmelisiniz.

İştahı Azaltan Sağlıklı Besinler
Editör: Haberra
29 Kasım 2018 - 14:23

Sağlıklı bir diyet ve yaşam için bu besinleri neden tüketmeniz gerektiğine bir bakalım…

İŞTAH AZALTAN BESİN GRUPLARI

İyot: iyot açlık hissinizin önüne geçer ve özellikle vücudunuzdaki tiroit hormonlarınızın oluşması için oldukça gereklidir. İyot ilk başta iyot içeren tuzda daha sonra soğanda ve balıkta bulunur.
Karbonhidratlar: Karbonhidratların içerdikleri lifler sayesinde sindirim sistemi daha hızlı çalışır ve karbonhidrat alan kişinin tok kalmasını sağlar ve bu sayede açlık hissini yok eder. Karbonhidratları en çok buğday, kepek gibi tahıl ürünlerinde bulabilirsiniz.
Früktoz: En kolay meyvelerde bulunan früktozu kolayca elde edebilirsiniz. Kan şekeri dengenizi früktoz asla etkilemez. Bunun dışından früktoz sayesinde yemeklerden sonra tatlı ihtiyacınız olmaz. Früktoz için ise bal ve çileği örnek gösterebiliriz.
Krom: Krom elementi vücudunuzda insülin dengesini koruyan bir elementtir. Krom elementinin oluşturmuş olduğu denge kan şekerinizin azalmaması ya da düşmemesi açısından oldukça fazla önem taşımaktadır. Çünkü kan şekerinin düşmesi acıkmaya yol açar. Bu elementi kuru yemişlerden, ceviz ve fındık gibi kabuklu ürünlerden veya tahıl ürünlerinde bulabilirsiniz.
Albümin: Albüminler triptofan oluşturup beyine taşır ve seratonin üretimini arttırıp sizi daha mutlu hale getirir. Bu önemli proteine örnek vermek gerekirse bezelye, fasulye ve fıstık diyebiliriz.


YORUMLAR

  • 0 Yorum