Cumhurbaşkanı Erdoğan Yusuf Özoğul ile Buluştu

İstanbul'da seçim broşürü dağıtıldı sırada sözlü tacize maruz kalan Yusuf Özoğul, TRT'nin Dolmabahçe'deki özel yayını öncesi Cumhurbaşkanı Erdoğan ile buluştu. Erdoğan, Yusuf'a annesinin ölümü nedeniyle başsağlığı dilerken, "İyi ki varsın" dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan Yusuf Özoğul ile Buluştu
Editör: Haberra
30 Mart 2019 - 10:57

AK Parti'nin seçim broşürleri dağıttı sırada iyi Parti Pendik ilçe yönetim kurulu üyesi Mine Koşar'ın sözlü tacizine maruz kalan Yusuf Özoğul'un yaşadıkları sosyal medyada hızla yayıldı. Yusuf tepki çeken bu gelişmeleri memleketi Bayburt'ta anne annesinin cenazesinde öğrendi ve cumhurbaşkanlığından davet aldı. Özoğul, İstanbul'a doğru yola çıkacağını ve Cumhurbaşkanı Erdoğan ile buluşma fırsatı bulduğunu belirterek Tek dileğinin bu olduğunu söyledi.
Yusuf Özoğul, Dolmabahçe'deki TRT programı öncesinde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile bir araya geldi. Özoğul'a başsağlığı dileyen Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, "İyi ki varsın" dedi.

PROGRAMDA YUSUF SORUSUNA CEVAP VERDİ

TRT'nin programına katılan Cumhurbaşkanı Erdoğan program sırasında Yusuf Özoğul'a ilişkin görüntülerin izletilmesi üzerine konu hakkında görüşlerini dile getirdi. Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Maşallahı var... Meral Hanım'ın yandaşları bu ama öbür tarafta Yusufumuzun duruşu bu. Kaldı ki Yusuf'un da bugün bir defin olayı vardı. Yanılmıyorsam amcası rahmetli oldu Bayburt'ta onun cenazesine gitti. Arkadaşlar da onu bu akşam buraya davet ettiler, bu akşam da çıktı buraya geldi. Şimdi bir şey var, o partisinin, mensubu olduğu partinin bir defa broşürünü dağıtıyor. Bu bizim gençlik yıllarında yaptığımız şey. Ben tabii Yusuf'u bu sebepten gerçekten şahsım, partim, milletim adına kutluyorum. Demek ki lise mezunu da olarak bizim böyle gençlerimiz var ve Yusuf'un yaptığı, o provokatör kadına ve onun temsil ettiği zihniyete verilen bir ahlak dersidir. Tam bir ahlak dersi verdi. Bundan tabii Bayan Meral'in de ders alması lazım. Senin yandaşların bunlar ama öbür tarafta işte Yusuf, o da bu. Alırsın almazsın, olayı makarnaya niye getiriyorsun? Makarna işi AK Parti'nin işi değil ki makarna işi CHP'nin işi. Milleti onlar 'göbek kaşıyan', 'makarnacılar' diye yaftalayanlar onlar. Bizim parti olarak belediyelerimiz olarak biz her yerde fakir fukaraya, garip gurebaya her türlü yiyecek, içecek, giyecek bugüne kadar dağıtmışızdır bundan sonra da dağıtırız. Bu bizim sosyal belediyecilik anlayışımızın gereğidir."  ifadelerini kullandı. 

YORUMLAR

  • 0 Yorum