CHP'li Gürsel Tekin İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı İçin Adaylığını Açıkladı

CHP'nin yerel seçimlerde İstanbul Büyükşehir Belediyesi için adayının kim olacağı merak edilirken CHP İstanbul Milletvekili Gürsel Tekin bir açıklama yaparak İstanbul büyükşehir belediye başkanlığına yerel seçimlerde aday olacağını söyledi ve "Ortadoğulu, Afrikalı belediye meclis üyelerim bile hazır" ifadelerini kullandı.

CHP'li Gürsel Tekin İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı İçin Adaylığını Açıkladı
Editör: Haberra
31 Ekim 2018 - 10:03

TBMM'de bir basın toplantısı düzenleyen CHP İstanbul Milletvekili Gürsel Tekin anbul'un Türkiye ekonomisinin 1/3 anlamına geldiğini belirterek Türkiye'de yaşayan her 5 kişiden birinin İstanbul'da yaşadığını ve İstanbul'da büyük potansiyel olduğunu belirterek ekonomik ve ekolojik kaynakları doğru kullanılması halinde sadece İstanbul'un değil Türkiye'nin zengin olacağını ifade etti.

CHP İstanbul milletvekili Gürsel Tekin bir gazetede yayınlanan "emsalsiz ihanet" başlıklı ere dikkat çekerek bu Haber'de Toplu Konut İdaresi uzmanlarının İstanbul hakkında hazırladığı ve 76 örnek Projenin değerlendirdiği bir rapora göre 12 milyon metrekarenin üzerinde fazladan İnşaat yapıldığını söyledi. Basın açıklamasında Tekin hastane arazisi ne gökdelen okul arazisine ise Plaza dikildiğini iddia etti.

"İSTANBUL İÇİN İŞGALDİR"

Açıklamasında 76 projede 240 milyar haksız kazanç elde edildiğini iddia eden Gürsel Tekin bunun dünya tarihinin en büyük imar yolsuzluğu olduğunu belirterek, "24 derslikli bir okul yaptırmanın maliyeti 8 milyon lira. 240 milyar lira ile 30 bin 24 derslikli okul yapılır. 150 yataklı tam donanımlı bir hastane 40 milyon 500 bin lira. 240 milyar lira ile 5 bin 900 hastane yapılır. Bir avuç adam Türkiye'den 3 tane GAP, 5 bin 900 hastane, 30 bin okul çaldılar. İhanet demek buna hafif kılır, bunun adı istiladır, İstanbul için işgaldir."  ifadelerini kullandı.6 yıl önce kendisinin de benzer bir raporu hazırladığını söyleyen Gürsel Tekin, "Bu büyüklükte bir vurgun ancak şebeke kurmakla yapılır." dedi. 

"HİÇBİR ARKADAŞIM RAKİBİM DEĞİLDİR"

Tekin İstanbul büyükşehir belediye başkanlığına aday olup olmadığını ve CHP'den adaylık için ismi geçenlere yönelik soruya ise "Elbette adayım. Bütün arkadaşlarım çok kıymetlidir, hiçbir arkadaşım rakibim değildir. 4 yıl önce İstanbul'da bütün bu çalışmalara başlayan bir siyasetçiyim. Bugün aday gibi davranıyorum, yarın partim ne yapar o beni hiç ilgilendirmez. Bu çalışmalarımı sekteye uğratacak hiçbir şey içinde değilim. Sahada seçmenlerin çok büyük desteğini görüyorum. Gürsel Tekin'i test etmek istiyorsanız Bağcılar'a, Esenler'e, Sultanbeyli'ye, Esenyurt'a soracaksınız. CHP'nin en az oy aldığı yerlerde, vatandaşların derdine derman olmak istiyoruz. Bu konuda sahada sıkıntımız yok. İstanbul ile ilgili çok ciddi projelerimiz ve güçlü kadrolarımız var. İstanbul'da sadece 16 milyon vatandaşımızın sorununu değil, misafir olan 1 milyona yakın Ortadoğu ve Afrika coğrafyasından gelenlerin de dertlerini dert edindik. Afrikalıların mahallesindeydim geçen hafta. Kaç bin Afrikalı, Ortadoğulu seçmenin olduğunu bilen bir siyasetçiyim. Ortadoğulu, Afrikalı belediye meclis üyelerim bile hazır. 2 bin 800 oyumuz var. Neden olmasın?" yanıtını verdi. 

"BÜYÜK OLASILIKLA DÜĞÜN OLACAK"

Basın mensupları toplantıda CHP İstanbul Milletvekili Gürsel tekine eski Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek in MHP'den aday olup olmayacağına yönelik sorduğu soru üzerine Tekin, "Nişan yapılmış, büyük olasılıkla düğün olacak gibi."  ifadelerini kullandı.

YORUMLAR

  • 0 Yorum