Canan Karatay'dan Yine Olay Açıklama: Meyve Yemeyi Bırakın

Yargıtayda yapılan konferansa katılan Profesör Doktor Canan Karatay, "ekmek, şeker, tuz, meyve yemeyin" sözleri ile dikkat çekti.

Canan Karatay'dan Yine Olay Açıklama: Meyve Yemeyi Bırakın
Editör: Haberra
24 Kasım 2018 - 15:14

Yargıtay'ın kuruluşuna 150 yılı etkinlikleri nedeniyle Profesör Doktor Canan Karatay Yargıtay konferans salonunda “Şeker en tatlı zehirdir”  konulu bir konferans verdi.

Ünlü kalp doktoru Profesör Doktor Canan Karatay bu defa yargıtayda ezber bozan açıklamalarda bulundu. Karatay Yargıtay üyelerine verdiği konferans sırasında, ‘'Ekmek, şeker, tuz, meyve yemeyin. Kelle paça, ayak paça, köy tavuğu, köy yumurtası, köy tereyağı, zeytin, fıstık, turp yiyin, soğuk sıkım zeytinyağı ve su için. Kemiği kaynat, her sabah limonla suyunu iç, hiçbir hastalığın kalmaz” dedi. Rafine unlar, şeker ve rafine sofra tuzlarından uzak durulmasını da isteyen Karatay, şekerli içeceklerin, gebelere yapılan şeker yüklemesinin bütün hücrelere zarar verdiğini dile getirdi. Şekerin, şeker hastalığı, obezite, alzaymır, depresyon, parkinson ve kanser hastalıklarına neden olduğunu vurguladı. Karatay sözlerine şöyle devam etti: “Ekmek beyni uyuşturur, trigliseriti yükseltir. Sürekli ‘ekmek kutsal değil mi, yemeyecek miyiz' diyorlar. Yemeyeceksiniz kardeşim. Ekmek yenmeyecek. Her türlü meyve, vücutta trigliseriti yükseltir. Meyve yemeyin, merak etmeyin aç kalmazsınız. Meyve şekeri de, çocukların karaciğerini yağlandırır. Çocuklar şimdi şişman. Rafine tuzlardan da uzak durun. Kristal kaya tuzu kullanın, ömrü uzatır.” ifadelerini kullandı.

2 ÖĞÜN YEMEK YETER

Canan Karatay açıklamasının devamında İbni Sina'nın günde sadece 2 öğün yemek yediğini belirterek, “2 öğün yeter, sağlıktır, 3 öğün hastalıktır. Endüstrinin oyuncağı olmayın. Spor salonları, yüzme kursları yerine çıkın dışarı hareket edin. Turp, fıstık, havuç, lahana, karnabahar ye… Turp yersen turp gibi olursun, fıstık yersen fıstık gibi olursun, ömrün uzar”  ifadelerini kullandı.

YORUMLAR

  • 0 Yorum