Canan Karatay Bir Kez Daha Vurguladı: Kullanımı Artarsa Hiçbir Hastalık Kalmaz

İç Hastalıkları ve Kardiyoloji Uzmanı Prof. Dr. Canan Karatay, Bir kez daha zeytin ve zeytinyağının önemine dikkat Çekerek, “Eğer bu ülkede zeytin meyvesi ve zeytin meyvesinin suyu olan zeytinyağı kullanımı artarsa hastalıkları önler, hiçbir hastalık kalmaz" ifadelerini kullandı.

Canan Karatay Bir Kez Daha Vurguladı: Kullanımı Artarsa Hiçbir Hastalık Kalmaz
Editör: Haberra
11 Ekim 2018 - 23:10

Ünlü kardiyolog Cerrah Profesör Doktor Canan Karatay Türkiye'de ilk zeytin hasadının gerçekleştirildiği Mersin'in Mut ilçesinde Belediye Kaymakamlık tarafından düzenlenen 4 Mut zeytin ve zeytinyağı sempozyuma katıldı. Burada zeytin ve zeytinyağının önemine değinen Canan Karatay, “Bugün zeytin ve zeytinyağı sempozyumunun 4’üncüsünü kutluyoruz. Burada bin 300 yaşındaki ağacı 4 sene önce tescil etmiştik ve zeytin ağacından bende toplamıştım. Hakikaten altın suyudur. Ben her zaman söylüyorum: Zeytin altındır zeytinyağı altın suyudur” dedi. 

KULLANIMI ARTARSA HİÇBİR HASTALIK KALMAZ

Prof. Dr. Karatay, sözlerine şöyle devam etti:
“Zeytinyağı dünyanın en önemli antioksidandır. Hipokrat, milattan önce beşinci yüzyılda zeytinyağıyla mide ülseri ve kolerayı tedavi etmiştir. Bağırsaklarımızdaki sıkıntıları götüren soğuk sıkım zeytinyağıdır. Yaşlılarda bağırsaklar çalışmamaya başlarsa beyin de gider. Çünkü bağırsaklarımız ikinci beyindir. Maalesef üzüldüğün nokta ise, ben çok iyi biliyorum Mut'tan zeytin alınıp başka markalarla piyasaya sürülüyor. Buna da o kadar çok üzülüyorum. Zeytin ve zeytinyağınıza mümkün olduğu kadar sahip çıkın.”

 

YORUMLAR

  • 0 Yorum