Bartın Polisini Harekete Geçiren Olay! Kaşıkçı Cinayeti ile İlgili Görüntüler Var Diyerek

Bartın'da polis ekipleri 'Kaşıkçı cinayetinde ismin geçiyor', 'FETÖ terör örgütü ile bağlantın var' diyerek vatandaşlardan para isteyen telefon dolandırıcısı 28 yaşındaki M.B.’yi yakaladı.

Bartın Polisini Harekete Geçiren Olay! Kaşıkçı Cinayeti ile İlgili Görüntüler Var Diyerek
Editör: Haberra
28 Şubat 2019 - 16:19

Bartın İl Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürlüğü ekipleri 76 yaşındaki vatandaşın ihbarı üzerine kendisini arayarak 56000 TL resmi çalan telefon dolandırıcısının yakalanması için harekete geçti. Araştırma yapan polis ekipleri telefon dolandırıcısının başka kurbanları olduğunu da tespit etti.
Dolandırılan kişilerle işbirliği yapan polis ekipleri telefon dolandırıcısı ile iletişime geçti. Polis telefon dolandırıcısının M.B. olduğunu belirlerken, Kişileri arayarak "İsminiz Kaşıkçı cinayetinde geçiyor. Suudi Arabistan Konsolosluğu'nda cinayetle ilgili görüntülerin var" ve "FETÖ terör örgütü ile bağlantın var, örgüt kimliğini kullanıyor" dediğini ve bu şekilde dolandırdığını belirledi.
Şüphelinin Ankara'da yaşadığını tespit eden ekipler belirlenen adrese düzenledikleri operasyon sonucunda şahsı gözaltına alarak Bartın'a getirdi. Emniyetteki ifadesini da suçlamaları kabul eden şüpheli çıkarıldığı mahkemece tutuklanarak cezaevine gönderildi.

 


YORUMLAR

  • 0 Yorum