Annesini Kafasına Vura Vura Öldürmüştü! O Gencin Sözleri Kan Dondurdu

Ümraniye'de annesi ile tartıştıktan sonra kafasına birden fazla defa sopayla vurarak öldüren 16 yaşındaki T.Ö. hakkında 18 yıldan 24 yıla kadar hapis cezası isteniyor.

Annesini Kafasına Vura Vura Öldürmüştü! O Gencin Sözleri Kan Dondurdu
Editör: Haberra
29 Mayıs 2019 - 16:23

Savcılık tarafından hazırlanan iddianamede olay gününü anlatan T.Ö.’nün ifadeleri de yer aldı. İfadesinde olay beni kız arkadaşı nedeni ile annesi ile tartıştıklarını söyleyen genç, "Daha sonra ne yaşandığını hatırlamıyorum. Annemi seviyorum ve üzgünüm" dedi.

DEFALARCA VURMUŞ

Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından hazırlanan iddianamede 6 Mart 2019 tarihinde Ümraniye'de yaşanan olay şu şekilde anlatıldı; “T.Ö. (16) babası işe gitmek için evden ayrıldıktan sonra annesi Arzu Ö. ile yalnız kaldı. Arzu Ö., oğlu T.Ö. ile kız arkadaşı yüzünde aralarında sözlü tartışma çıktı. Anne Arzu Ö. derslerini aksattığı için oğluna kızdı. Buna sinirlenen T.Ö. de ayakkabılığın üzerinde bulunan tahta bir sopayı alarak annesi Arzu Ö.'nün kafa kısmına birden çok kez vurarak ölümüne sebep oldu. T.Ö. olay yerine giden polise annesine sopayla vurduğunu söyledi, cinayet aleti olan sopaya da el konuldu.”

“ANNEMİ SEVİYORDUM ÜZGÜNÜM”

“Gözaltına alınan T.Ö. ifadesinde annesinin her sabah kendisine kahvaltı hazırladığını, kız arkadaşı olduğunu, bu konuyu açtığında annesinin kendisini eleştirdiğini belirterek, "Daha sonra ne yaşandığını hatırlamıyorum. Annemi seviyorum ve üzgünüm" dedi. Daha sonra verdiği ifadesinde ise annesinin sürekli kendisini darp ettiğini, o sabah da annesinin kendisine saldırdığını ve bu seferde nefsi müdafa hakkını kullanarak bir cisimle annesine vurduğunu söyledi.” Hazırlanan iddianamede üst soydan akrabayı kasten öldürmek' suçundan T.Ö. hakkında 24 yıla kadar hapis cezası talep edildi.  Savcılığın hazırladığı iddianame mahkeme tarafından kabul edilirken 16 yaşındaki gencin Anadolu Çocuk Ağır Ceza Mahkemesi'nde yargılanacağı öğrenildi.

 

YORUMLAR

  • 0 Yorum