Adana'da üvey annesi tarafından komaya sokulan 3 yaşındaki küçük kız çocuğuna devlet sahip çıktı

Adana’da üvey annesi tarafından hastanelik edilene kadar dayak yiyen 3 yaşındaki küçük kız çocuğu yuvaya yerleştirildi.

Adana'da üvey annesi tarafından komaya sokulan 3 yaşındaki küçük kız çocuğuna devlet sahip çıktı
Editör: Haberra
18 Kasım 2019 - 10:04

Adana’da ‘sürekli ağlıyor’ bahanesiyle 3 yaşındaki küçük kız çocuğunu komaya girene kadar döven üvey anne vahşeti son buldu.  Yediği dayak sonrasında komaya giren 3 yaşındaki kız çocuğu hayata tutunmayı başardı. Aileden alınan küçük kız çocuğu yuvaya teslim edildi.
Adana’nın Yüreğir ilçesinde 25 Ekim günü gece yaşanan dayak sonrası kendinden geçen 3 yaşındaki kız çocuğunu, üvey anne Visal İbrahim (23) ve baba Cafer M. (24) üstüne motosiklet düştü diyerek Yüreğir Devlet Hastanesine kaldırdı.  Kaldırıldığı hastanenin acil servisinde 3 yaşındaki küçük kızın beyin kanaması geçirdiği tespit edildi. Kaldırıldığı Yüreğir Devlet Hastanesinden ambulans ile Adana Şehir Hastanesine sevk edildi.

Çapraz sorguda gerçek ortaya çıktı

Sevk edildiği Adana Şehir Hastanesinde 3 yaşındaki kız çocuğunun sırtında, yüzünde, kafasında ve kollarında diş izleri ve darp sonucunda oluşabilecek izler gördü. Beyin kanaması geçiren küçük kız yoğun bakıma alındı. Üstüne motosiklet düştüğüne inanmayan doktor durumdan şüphelenerek polise haber verdi. Durumun polise bildirilmesinin ardından Adana Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürlüğüne bağlı Cinayet Büro Amirliği dedektifleri Adana Şehir Hastanesine geldi. Doktor eşliğinde polisle birlikte küçük kızın vücudunda incelemeler yapıldı. Yapılan inceleme sonucunda doktor şüphesinde haklı çıktı. 3 yaşındaki kız çocuğunun sırtında, yüzünde, kafasında ve kollarındaki diş izlerinin ve oluşan morlukların aldığı darbeler sonucunda oluştuğu tespit edildi. İnceleme sonrası hastaneye gelen Cinayet Büro Amirliği dedektifleri baba Cafer M., üvey anne Visal İbrahim ve aynı evde yaşayan diğer aile bireyleri babaanne Fatma A., amca İbrahim M., ifadeleri alınmak üzere polis merkezine götürüldü. Hastaneye kaldırdıkları anda üstüne motosiklet düştüğünü söyleyen aile bireyleri, polislerin çapraz sorgusu sonucunda üvey anne Visal İbrahim’in küçük kızı komaya sokana kadar dövdüğünü itiraf etti.

Üvey anne tutuklanarak cezaevine götürüldü

Emniyetteki sorgusundan sonra üvey anne Visal İbrahim, evlendiğinde henüz 1 yaşında olan küçük kız çocuğunun sürekli ağladığını, eşi Cafer M.’ye kızını bir hastaneye götürmesini istediğini fakat götürmediğini ve bu yüzden kendisinin de psikolojisinin bozulduğunu öne sürerek dövdüğünü ifade etti. Aynı evde yaşadıkları öğrenilen babaanne Fatma A., ve amca İbrahim M.’nin de küçük kızın üvey annesi tarafından sürek dayak yediğini bildikleri ve bu konuyla ilgili kendisini uyardıkları öğrenildi. İfadelerinin ardından baba Cafer M., üvey anne Visal İbrahim, babaanne Fatma A., ve amca İbrahim M., adliyeye sevk edildi. Üvey anne Visal İbrahim tutuklandı. Diğer aile bireyleri ise serbest bırakıldı.

3 yaşındaki kız çocuğuna devlet sahip çıktı

Adana Şehir Hastanesinde günlerce yoğun bakımda tedavi gören küçük kız çocuğu yaşama tutundu. 10 gün boyunca yoğun bakımda yatan küçük kız normal odaya çıkarıldı. Olayla ilgili yakından ilgilenen Adana Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü küçük kızın biran olsun yanından ayrılmadı. Doktorların da yoğun ilgisiyle hayata tutunan küçük kız hastaneden taburcu edildi. Devlet koruması altına alınan küçük kız çocuğu aileden alınarak yuvaya yerleştirildi.

YORUMLAR

  • 0 Yorum