Abdulkadir Selvi, "Kılıçdaroğlu, Muharrem İnce'yi hafife alıyor"

Hürriyet yazarı Abdulkadir Selvi, köşesine CHP'den istifa edeceğini ve yeni bir parti kuracağını açıklayan Muharrem İnce'yi taşıdı. Selvi, Kılıçdaroğlu'nun Muharrem İnce'yi hafife aldığını savundu.

Abdulkadir Selvi, "Kılıçdaroğlu, Muharrem İnce'yi hafife alıyor"
Editör: Cihan Kayalı
20 Ocak 2021 - 11:50
Yalova eski Milletvekili Muharrem İnce'nin CHP'den istifa edeceği ve yeni bir parti kuracağı kesinleşti. Şimdi ise 3 CHP milletvekilinin İnce'nin oluşumuna geçeceği düşünülüyor. Bu milletvekillerden birisi olduğu iddia edilen İzmir Milletvekili Mehmet Ali Çelebi, Abdulkadir Selvi'ye yaşananları anlattı.

"SAYIN İNCE İLE 1-2 AYDIR GÖRÜŞÜYORUZ"

"İnce’nin partisine geçecek misiniz?" Sorusuna cevap veren İzmir Milletvekili Mehmet Ali Çelebi, "Sayın İnce ile 1-2 aydır görüşüyoruz. Düşüncelerimiz şu an örtüşüyor. Ama itirazlarımızı iki senedir her aşamada ve ilgili tarihlerde yaptık” ifadelerini kullandı. Bu açıklamanın ardından Selvi, "Muharrem İnce’nin partisini 1 Mart’ta kuracağı belli oldu. Mehmet Ali Çelebi, Hüseyin Avni Aksoy ve Özcan Özel’in, Muharrem İnce’nin partisine geçeceği söyleniyor. Ama sayı 3 milletvekili ile sınırlı kalmaz diyenler de var" görüşünü dile getirdi.

"CHP ÖZ EVLATLARINI DIŞLIYOR"

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu'nun Muharrem İnce'yi hafife aldığını ifade eden Selvi, şöyle devam etti: "Seçimleri kazanmak için ya CHP’nin oylarını arttırarak ya da ittifaklar kurarak başarılı olmak mümkün. Kılıçdaroğlu, ikincisini tercih ediyor. Yerel seçim sonuçlarına baktığımızda da bu tercihinin yanlış olduğunu söylemek mümkün değil. Ama bu CHP’nin öz evlatlarını dışlamayı gerektirmemeli. CHP’nin ana omurgası kendini Cumhuriyetçi ve Atatürkçü olarak tanımlıyor. Onlar parti politikalarından rahatsızlar. Kılıçdaroğlu’nun görevi, vazoyu kırmadan hepsini bir arada tutabilmek. Kılıçdaroğlu ikinci bir hata daha yapıyor. Muharrem İnce’yi hafife alıyor. Bence olay Muharrem İnce’yi aşmış durumda."

 

YORUMLAR

  • 0 Yorum