15 Yıldır Çocuk Hasreti Çeken ve Karnı Büyümeye Başlayınca Hamile Olduğunu Zanneden Kadının Karnından Korkunç Bir Şey Çıktı!

Diyarbakır'da çocuğu olmayan ve 15 yıldır çocuk hasretiyle yanıp tutuşan şişkinlik nedeni ile 8 aylık hamile olduğu zannedilen Hülya Yolaçan’ın karnından 16 santimlik miyom çıktı.

15 Yıldır Çocuk Hasreti Çeken ve Karnı Büyümeye Başlayınca Hamile Olduğunu Zanneden Kadının Karnından Korkunç Bir Şey Çıktı!
Editör: Haberra
27 Aralık 2018 - 10:13

Diyarbakır'da 35 yaşında olan Hülya Yolaçan 15 yıldır çocuk hasreti çekiyordu. 8 aydan beri karnı şişen kadın kendisini hamile zannetti. Doktora başvuran kadınların muayenesinde karnında miyom olduğu anlaşıldı. 16 santimetre büyüklüğü olan ve çocuk hasreti çektiği için ameliyat olmaktan kaçınan yol açan arkadaşların tavsiyesi üzerine Kadın Doğum ve tüp bebek uzmanı Doçent Dr Hakan çoksüer e başvurdu. Doç. Dr. Çoksüer Kadının karnındaki miyomu rahimin almadan yapılan ameliyatla aldı. Ayrıca Yolaçan bir de hamile kalabileceğimi sesini aldı. 

“AMELİYAT OLMAKTAN KORKUYORDU”

Hastası hakkında açıklama yapan Doç. Dr. Hakan Çoksüer, Doç. Dr. Hakan Çoksüer, “Muayene ettiğimizde hasta 8 aylık hamilelik gibi gözüküyordu ama ultrasonla baktığımızda gebelik olmadığını ve tamamen miyoma bağlı olduğunu, 16 santim büyüklüğünde dev bir miyom olduğunu gördük. Tabi hastamız birçok merkeze başvurmuş, rahminin alınabileceği ve çok riskli bir ameliyat olduğunu söylenmiş. Hasta çocuk istediği için rahimin almasından korkuyordu. Hastayı detaylı değerlendirdik, muayenesini yaptık. Ameliyata girdiğimizde karnın içerisinde her tarafı saran kafa şeklinde dev bir miyom vardı. Ameliyat esnasında sabırlı ve dikkatli bir şekilde davrandık. Hastanın bağırsaklarına ciddi anlamda yapışmış durumdaydı, rahime zarar vermeden dev miyomu çıkardık. Hastanın rahmini almadan küçük bir insizyonla dev miyomu aldık. Hasta bir gün sonra kendine geldi, rahat rahat yürüyor, taburcu oldu. Az kanamalı ve başarılı bir şekilde ameliyatımızı gerçekleştirdik. Hasta bir türlü inanamıyordu, rahminin alınabileceği korkusuyla karar veremiyordu. Gittiği her yerde rahmin alınacak uyarılarında bulunmuşlar bizde rahmi almadan miyomu çıkardık” dedi.

“İLK DEFA BU BÜYÜKLÜKTE BİR MİYOMLA KARŞILAŞTIM”

Ilk defa meslek Hayatında böyle büyük bir milyonla karşılaştığını söyleyen Çoksüer, “Böyle bir miyomu ilk defa görüyoruz, bu kadar yapışık miyomla ilk defa karşılaştık. Rahmi alsaydık çok kolay bir ameliyat olacaktı fakat biz rahmi almadığımız için çok zor bir ameliyattı. Ameliyat çok sabır ve tecrübe gerektiren bir ameliyattı ve başarılı bir şekilde yaptık. Hastamızı sağlıklı bir şekilde evine gönderiyoruz” diye konuştu.

“HAMİLE SANDIM MİYOM ÇIKTI”

Hülya Yolaçan ise 16 yıldır çocuk hasreti çektiğini ve karın şişmeye başlayınca hamile olduğunu zannettiğini belirterek; “Son iki aydır rahatsızlığım çok fazla vardı. Diyarbakır’da ve Ankara’da birçok yere gittik. Doktorlar hep rahimde bir şeyler olduğunu söylüyorlardı. Ben de bazen 6 aylık bebektir diye zannediyordum. Hamileyim sandım miyom çıktı. Doktorlar rahimin alınması gerektiğini söyledi. Çocuğum olmadığı için ameliyat olmayı istemedim. Daha sonra Hakan hocaya geldik görüştük. Şimdiye kadar yüktü, ameliyattan sonra daha rahat oldum. Hakan hoca ameliyattan sonra çocuk sahibi olabileceğimi söyledi. 15 yıldır eşimle beraber çocuk hasretini çekiyoruz. Biz de güvendik ameliyat olduk, şimdi ise çocuk bekliyoruz” ifadelerini kullandı.

YORUMLAR

  • 0 Yorum