Yüzde Vermedi Ama Bütün Ürünlerde İndirim Yapacağını Duyurdu

Türkiye Tohumcular Birliği (TÜRKTOB),Epilasyonla mücadele programı kapsamında bağlı alt birlikleri ve üyelerinin desteği ile ülke genelinde tohum fide Fidan ve süs bitkileri fiyatlarında farklı oranlarda indirim yapacağını duyurdu.

Yüzde Vermedi Ama Bütün Ürünlerde İndirim Yapacağını Duyurdu
Yüzde Vermedi Ama Bütün Ürünlerde İndirim Yapacağını Duyurdu melek eren

TÜRKTOB Başkanı Kamil Yılmaz, Yaptığı yazılı açıklamada Hazine ve maliye bakanı Berat Albayrak koordinesinde yürütülen enflasyonda topyekün mücadele programını desteklediklerini belirterek, Enflasyonla mücadele g76 birlik ve üyeleri ile sahipleneceklere ne firmaların en geniş şekilde katılımı için çalışacaklarını açıkladı.

YÜZDE VERMEDİ

Yılmaz açıklamasında programı makroekonomik istikrar için son derece önemli bulduklarını ve desteklediklerini belirterek, "Artan enflasyon, tüm sektörlerde olduğu gibi çiftçimizin girdi ve finansman maliyetlerini artırmakta, tarımsal üretimi olumsuz etkilemektedir. Enflasyonla mücadeleyi ne tek başına kamu ne de tek başına özel sektör yapabilir. Sorumluluk ve görev hepimizindir. Enflasyonla mücadele aynı zamanda işsizlik, yüksek faiz ve artan girdi maliyetleriyle mücadeledir. Türkiye tohumculuk sektörü, devletimizle birlikte topyekun bir duruş sergileyecek, elini taşın altına koyacaktır” ifadelerini kullandı. Fidan tohum fide ve süs bitkilerinde değişen oranlarda indirim yapma kararı aldıklarını belirten Yılmaz, "Özelliklerine ve kullanım amaçlarına göre değişen fiyatlarla satılan tohum, fide ve süs bitkilerinde tek bir indirim oranı vermek mümkün değil ancak her ürün grubunda indirimler  yapacağız. İnanıyoruz ki bu indirimler çiftçimiz için yeni bir can suyu olacaktır." dedi.

TÜRKTOB Başkanı Kamil Yılmaz açıklama enflasyonla topyekün mücadele indirim son dakika
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Survivor 7 Nisan 2019 Kim Kazandı? Survivor 2019 7 Nisan Eleme Adayları
Survivor 7 Nisan 2019 Kim Kazandı? Survivor 2019 7 Nisan Eleme Adayları
Survivor 30 Mart 2019 Fragmanı! Survivor 2019’da Atakan’a Ne Oldu, Durumu Ciddi Mi?
Survivor 30 Mart 2019 Fragmanı! Survivor 2019’da Atakan’a Ne Oldu, Durumu Ciddi Mi?