Yaşamınızı Kolaylaştıracak 9 Pratik Bilgi

Zor anlarımızda imdadımıza yetişecek 9 pratik bilgi haberimizin detayında...

Yaşamınızı Kolaylaştıracak 9 Pratik Bilgi
Yaşamınızı Kolaylaştıracak 9 Pratik Bilgi Şener Koştu
  1. Domates, hızlı çürüyen sebzeler arasında yer almaktadır. Domatesin koparılan kısımları aşağıda kalacak şekilde istif edilirse çürümesi geciktirilmiş olur. Çünkü bu istif şekli domatesin koparıldığı yerden nem ve hava almasını engeller. Ayrıca oda sıcaklığında saklanan domates, buzdolabına göre daha fazla dayanıklılık gösterir.
  2. Limon ve asitli meyvelerin içeriğindeki su oranı önemlidir. Bu tip asitli meyveler, mikrodalga fırında 15-20 saniye ısıtılırsa daha sulu olacaktır.
  3. Ciltte oluşan siyah noktalar hepimizi rahatsız eder. Bilimsel araştırmalara göre bu siyah noktaların iki nedeni vardır. Birincisi vücudun susuz kalması, ikincisi ise kan şekerinin düşmesidir. Bu nedenle cildinizde siyah noktalar oluştuğunu fark ettiğiniz anda bol sıvı tüketmeye ve bolca meyve yemeye özen gösterin.
  4. Elde çıkan şeytan tırnağı canımızı çok yakar. Şeytan tırnağı elinizde çıktığı zaman oluşan şişliği gidermek ve enfeksiyon riskini minumuma indirmek için tuzlu su ile tırnak dipleri ovalanmalıdır. Bu tedaviyi birkaç gün uygulamak yeterli olacaktır.
  5. Toplumumuzda en önemli damak lezzetlerinden biri çayın tadıdır. Çaya farklı bir tat ve koku vererek bu konuda farklılık yaratmak istiyorsanız çay kavanozuna bir dilim elma ve portakal kabuğu atabilirsiniz. Ayrıca portakal ve limon kabuğunu rendeledikten sonra çayı demlerken kullanırsanız çaya farklı bir tat ve koku vermiş olursunuz.
  6. Ev hanımlarının en dertli olduğu konulardan biride şüphesiz sütün taşması ve ocağın batmasıdır. Ev hanımları, tencerenin ağzına sıvı yağ sürerlerse kaynayan süt asla taşmayacak ve bu dertten kurtulacaklardır.
  7. Tatile giderken o tatlı hazırlık telaşı içerisinde unutulması en muhtemel şeylerden biride telefonun şarj aletidir. Eğer böyle bir şey başınıza gelirse hemen paniğe kapılmayın. Kaldığınız otel odasında bulunan televizyonun arka kısmını kontrol ettiğinizde bir USB görme ihtimaliniz oldukça yüksektir.
  8. Ekmek israfının ana nedenlerinden birisi ekmeğin bayatlamasıdır. Ekmeği uzun süre taze tutmanın en basit yöntemlerinden biri ise ekmek dolabının içerisine birkaç elma yerleştirmektir. Böylelikle ekmek israfı da önlenmiş olur.
  9.  Sinirlerimizi bozan olaylardan biride fermuar sıkışmasıdır. Hatta bazen kabusa bile dönüşebilir. Böyle durumlarda gayet sakin olmalı ve kulak temizleme çubuğuna vazelin ya da sabun sürerek sıkışan bölgenin üzerinde gezdirmeliyiz. Böylelikle sıkışan fermuar rahatlıkla açılacaktır.
pratik bilgi domates fermuar ekmek şeytan tırnağı limon süt taşması
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Müge Anlı ile Tatlı Sert 4 Kasım 2019 Nilgün Şimşek olayında son durum
Müge Anlı ile Tatlı Sert 4 Kasım 2019 Nilgün Şimşek olayında son durum
Müge Anlı 14 Mayıs 2019 Canlı Yayında Çileden Çıktı: Sen Bunu Dayının Karısına Nasıl Yaparsın Oğlum!
Müge Anlı 14 Mayıs 2019 Canlı Yayında Çileden Çıktı: Sen Bunu Dayının Karısına Nasıl Yaparsın Oğlum!