Üniversiteli Kızın İçkisine İlaç Attı, Sonrası İğrenç...

İstanbul Esenyurt’ta 22 yaşındaki üniversite öğrencisi T.K.’ya tecavüz ettikleri iddiası ile yargılanan 6 tutuksuz sanığın son görülen duruşmasında dosyada bulunan CD'ler izlendi. Mahkeme heyeti sanıkların yurt dışına çıkış yasağının devam etmesine karar vererek duruşmayı başka bir tarihe erteledi. Kadın meclisleri adına da havanın ardından adliye binası önünde konuşan Ayşen Ece Kavas, "Cinsel şiddet davasını takip ettik. Üniversite öğrencisi arkadaşımız maalesef üç kişinin tecavüzüne uğradığı için şikayetçi oldu" ifadelerini kullandı.

Üniversiteli Kızın İçkisine İlaç Attı, Sonrası İğrenç...
Üniversiteli Kızın İçkisine İlaç Attı, Sonrası İğrenç... melek eren

Bakırköy Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından hazırlanan iddianamede Esenyurt'ta 31 ağustos 2017 tarihinde yaşanan olay şu şekilde anlatıldı; “ Üniversite öğrencisi T.K. arkadaşı B.C. (33) ile buluşarak Taksim'e gitti. B.C. T.K.'ya ikram ettiği içkinin içerisine uyuşturucu ve uyarıcı madde kattı. Bir süre sonra T.K. maddenin de etkisi ile kendisini kötü hissetmeye başladı. Ardından mekana A.D. (30) ve M.D. (27 )de geldi. T.K. B.C. ile bardan ayrılarak başka bir eğlence mekanına gitti. T.K. eve gitmek istediğini söyledi ancak B.C. kendi ayarladığı eve T.K.'yı götürdü. Burada B.C., T.K.'ya cinsel saldırıda bulundu. Ardından eve gelen A.D. ve M.D. de cinsel saldırı da bulundu. T.K.'nın kanında uyuşturucu ve uyarıcı madde bulunduğu tespit edildi. Suç duyurusu üzerine şüpheliler B.C., M.D. ve A.D. hakkında "Nitelikli cinsel saldırı" suçundan 12'şer yıldan az olmamak üzere ve "Kişiyi hürriyetinden yoksun kılma" suçundan 1 yıldan 5'er yıla kadar hapis istemiyle dava açıldı. Sanıklar savunmalarında cinsel ilişkiye girdiklerini, ancak zorla olmadığını savundu.”

"BURADAN ÇIKIŞ YOK" DEDİLER

Tecavüze uğradığı iddiası ile sanıklardan şikayetçi olan mağdur T.K. ise mahkemede verdiği ifadede Olay günü lavabodan geldikten sonra diğer iki sana gördüğünü belirterek, "Bunlar 'Kim?' dedim. Hayal mi gerçek mi onu bile ayırt edemedim. Herkes eğlenirken ben kendime gelmeye çalışıyordum. Hatta tekrar lavaboya gittim. 'Ben eve gideceğim' dedim. B.C. yanıma gelerek 'Bu şekilde eve gidemezsin!' dedi. Diğer sanıklardan biri telefonumu, diğeri de çantamı almıştı. Dışarı çıktığımda halen gitmeye çalışıyordum. 'Çantamı ve telefonu verin?' diyordum. Ancak bu sırada arabayı kulübün önüne çekmişlerdi. Ben 'Taksi ile gideceğim' dedim. Ayakta bile duracak halde değildim. B.C. bana bağırarak 'Arabaya bin bu şekilde gidemezsin' dedi. 'Gidelim ayrı odada uyursun yarın da işe gidersin' dedi. Ben de çantam ve telefonum onlarda olduğu için binmek zorunda kaldım. Arabada da zaten bana kendisi bağırdı. Bindiğimde diğer 2 şahsın bizi bıraktıktan sonra gideceklerini söyledi. Birlikte yukarı çıktık. B. C. kapıyı kapattı, bana tecavüz etti. Ardından da diğer iki sanık tecavüz etti. Bu sanıklardan şikâyetçiyim. Tutuklanmalarını talep ediyorum. 'Buradan çıkış yok' dediler. Bunlar tecavüzcüdür"  dedi.

DURUŞMA KAPALI YAPILDI

Bakırköy 8 Ağır Ceza Mahkemesi'nde görülen duruşmada 2 tutuksuz sanık hazır bulunurken duruşmada dosya içerisine konulan CD’ler izlendi. Mahkeme heyeti Bu nedenle duruşmanın kapalı olarak yapılmasını kararlaştırdı.  Bu sırada kadın dernekleri davaya Dernek vekili olarak katılmak istediklerini söyledi. Mahkemeye söz konusu CD’lerin izlenmesinin ardından sanıkların yurt dışına çıkış yasağının devamına ve duruşmanın başka bir tarih ertelenmesine karar verdi.

 

istanbul esenyurt tecavüz istismar son dakika
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Müge Anlı 14 Mayıs 2019 Canlı Yayında Çileden Çıktı: Sen Bunu Dayının Karısına Nasıl Yaparsın Oğlum!
Müge Anlı 14 Mayıs 2019 Canlı Yayında Çileden Çıktı: Sen Bunu Dayının Karısına Nasıl Yaparsın Oğlum!
Dilber Ay’ın Yaşadığı Mahalleye Ölüm Haberinin Ardından Hüzün Çöktü
Dilber Ay’ın Yaşadığı Mahalleye Ölüm Haberinin Ardından Hüzün Çöktü