Uçan kaykay icat edildi!

Back to the Future filminden akıllarda kalan uçan kaykay Japon devi Toyota tarafından nihayet icat edildi.

Uçan kaykay icat edildi!
Uçan kaykay icat edildi!

Japon otomotiv endüstrisi devlerinden Toyota’nın lüks arabası Lexus, Haziran ayında ilk kez duyurduğu merakla beklenen 'uçan kaykay'ı tanıttı. Kaykay şu anda yalnızca özel olarak inşa edilen bir alanda çalışabiliyor. Lexus, 'Amazing in Motion' isimli video serisinde üzerinde uzun süredir çalıştığı yeni teknolojik aygıtlarını tanıtmaya devam ediyor. 'Back to the Future' filminde hafızalara kazınan uçan kaykayın mucidi Lexus, bu yeni teknolojinin görüntüleri internet sitesinden paylaşıma açtı. Firmanın, kaykayın havada durabilmesi için İspanya'nın Barcelona şehrinde altına manyetik raylar döşenen özel bir park inşa ettiği belirtiliyor. Şimdilik her ne kadar kaykay bu özel alanda çalışsa da 400 günün üzerinde çalışılan proje, gelecek için önemli bir basamak olarak görülüyor.

Lexus Genel Müdür Yardımcısı Mark Templin ise basına yaptığı açklamada "Biz bu projeye başlamadan önce tasarım ve yenilikte imkansızı mümkün hale getirebilmek, teknolojinin sınırlarını zorlamak için yola çıktık." dedi.  Firmanın internet sitesinde yapılan açıklamaya göre, uçan kaykay sıvı azot, soğutmalı süper güçlü iletkenler ve mıknatıs kullanılarak yapılmış. Uçan kaykayın bir Japon demiryolu taşımacılığı şirketinin geçtiğimiz yıl ‘havada durabilen tren’ için kullandığı teknoloji ile yapıldığı ifade ediliyor. Geçen sene, Toyota Teknik Yönetim Grubu Müdürü Hiroyoshi Y. Bloomberg’e uçan araba üzerinde çalıştıklarını söylenmişti. Uçan araba projesinde, aracın yola sürtünmeden ve herhangi bir dirence maruz kalamdan yol alması bekleniyor.

amazing in motion back to the future geleceğe dönüş hiroyoshi bloomberg hoverboard Japonya lexus mark templin toyota uçan araba uçan kaykay uçan tren
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Müge Anlı ile Tatlı Sert 4 Kasım 2019 Nilgün Şimşek olayında son durum
Müge Anlı ile Tatlı Sert 4 Kasım 2019 Nilgün Şimşek olayında son durum
Müge Anlı 14 Mayıs 2019 Canlı Yayında Çileden Çıktı: Sen Bunu Dayının Karısına Nasıl Yaparsın Oğlum!
Müge Anlı 14 Mayıs 2019 Canlı Yayında Çileden Çıktı: Sen Bunu Dayının Karısına Nasıl Yaparsın Oğlum!