TSK Az Önce Paylaştı! -30 Derecede PKK’ya Ağır Darbe

Jandarma Komando ve Jandarma Özel Harekat birlikleri eksi 30 dereceye Varan soğuk ve sert kış koşullarına rağmen düzenledikleri operasyonlar ile terör örgütünün kırsal alandaki kış üstlenmesine büyük darbe vurdu.

TSK Az Önce Paylaştı! -30 Derecede PKK’ya Ağır Darbe
TSK Az Önce Paylaştı! -30 Derecede PKK’ya Ağır Darbe melek eren

Güvenlik güçleri özellikle Doğu ve Güneydoğu Anadolu bölgelerinde terör örgütünün barınma alanlarına yönelik 10 bin 659 operasyon düzenledi. Operasyonlarda 72 terörist etkisiz hale getirilirken çok sayıda sığınak İmha edildi. Bu saatlerde bulunan mühimmat ve yaşam malzemelerine de Güvenlik güçleri tarafından el konuldu.
Jandarma Komando ve jöh Birlikleri'nin 7 gün 24 Saat esasına göre yürüttükleri terörle mücadele çalışmaları kış boyunca sürdü. Hava sıcaklıkları eksi 30 dereceye kadar düşerken yoğun kar yağışı altında ve sert kış koşullarına rağmen başarılı operasyonlar üst üste gerçekleştirildi ve PKK’nın kullanmasına izin verilmedi.
Jandarma Komando ve jöh birlikleri tarafından 16 Aralık 2018 - 5 Şubat 2019 Tarihleri arasında terör örgütünün barınma alanlarına yönelik 10 bin 659 operasyon yapıldı.
Örgütün kış yapılanmasına yönelik devam eden operasyonlar; Şırnak’ın Cudi Dağı,  Gabar, Besta, Kato- Jirka, Faraşin Altındağlar, Siirt’in Herekol, Ciraf, Mişare, Hakkari’nin Çukurca Kazan Vadisi, İkiyaka Dağları, Kavaklı ve Buzul Dağları, Mardin’in Ömeryan, Bagok, Kerboran, Batman’ın Mava, Zori, Habizbina, Diyarbakır’ın Şenyayla, Hedik, Görese Dağı, Tunceli’nin Kutu Deresi, Aliboğazı, Mercan(Munzur), Bingöl’ün, Ortaçanak, Kızılağaç, Sağgöze, Bitlis’in Sehi, Manivan, Anadere, Kars’ın Çemçe-Madur, Ağrı ve Iğdır kırsallarında olmak üzere Doğu ve Güney Doğu Anadolu Bölgesi’nde yoğunlaştı. Ayrıca Karadeniz ve Akdeniz bölgesi kırsal alanlarında da terör örgütünün kış üstlenmesine yönelik operasyonlar yürütüldü.
Düzenlenen operasyonlarda; 89 adet el yapımı patlayıcı (EYP), 737 kilogram patlayıcı madde, 41 adet piyade tüfeği, 2 adet ağır makineli tüfek, 9 adet roket atar, 76 adet el bombası, 1 adet havan, 7 tabanca, 13 bin 372 adet mühimmat, bin 125 patlayıcı madde amaçlı tüp ve yaklaşık 4 ton yaşam malzemesi ele geçirildi. Operasyonlar kapsamında Jandarma Komando ve JÖH birliklerince 72 terörist öldürülürken 135 saat barınak ve mağara İmha edildi.

son dakika TSK operasyon PKK
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Survivor 7 Nisan 2019 Kim Kazandı? Survivor 2019 7 Nisan Eleme Adayları
Survivor 7 Nisan 2019 Kim Kazandı? Survivor 2019 7 Nisan Eleme Adayları
Survivor 30 Mart 2019 Fragmanı! Survivor 2019’da Atakan’a Ne Oldu, Durumu Ciddi Mi?
Survivor 30 Mart 2019 Fragmanı! Survivor 2019’da Atakan’a Ne Oldu, Durumu Ciddi Mi?