Trafik Cezalarından Gelen Paralar Oraya Gidiyormuş!

Trafik cezalarından kesilen paraların büyük bir kısmının fakir ve yoksullar için dağıtıldığı ifade edilirken devletin hazinesine gitmediği ve Maliye tarafından değerlendirilmediği dile getirildi.

Trafik Cezalarından Gelen Paralar Oraya Gidiyormuş!
Trafik Cezalarından Gelen Paralar Oraya Gidiyormuş! Elif İşçi

Trafik cezalarından elde edilen paraların bir bütçe içerisinde toplandığı ve bunun ardından yoksul ve yardıma muhtaç olan kişilere dağıtımının gerçekleştirildiği öğrenildi. İçişleri Bakanı Süleyman Soylu tarafından yapılan açıklamalarda trafik cezalarından elde edilen gelirin tamamen Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığının sosyal bütçesi içerisinde değerlendirildiği ifade edildi. 

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu tarafından uzun zamandır trafik cezalarının sadece devlet bütçesinde değerlendirildiği konusundaki tartışmalara bir son verildi. Son olarak katılmış olduğu POMEM Mezuniyet Törenine katılan Soylu önce devlet bütçesine giren paraların ardından farklı şekillerde değerlendirildiğini anlattı.

TRAFİK CEZALARI YOKSULLARA DAĞITILIYORMUŞ

Yıl içerisinde toplanan tüm trafik cezalarının devletin hazinesinde toplandıktan sonra ardından fakir ve yardıma muhtaç olan kişiler için kullanıldığı dile getirildi. Süleyman Soylu katıldığı mezuniyet töreninde PKK ile mücadele konusunda da açıklamalar yapıldı. 

Terör örgütü ile mücadelenin tek bir terörist kalmayıncaya kadar devam edeceğini belirtirken son zamanlarda yapılan başarılı terör operasyonları sebebiyle kırsal kesimdeki teröristlerin büyük bir kısmının mağaralarda kapana kısıldığı dile getirildi. Pek çok vatandaşın bildiğinin aksine trafik cezalarından gelen paraların Maliye içerisinde değerlendirilmediği cezaların yoksullara dağıtıldığı bir kez daha altı çizilerek dile getirildi. 

içişleri bakanı süleyman soylu trafik cezaları
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Yemekteyiz MasterChef Haftası Yarışmacıları! Yemekteyiz 25 Mart 2019 Son Bölüm!
Yemekteyiz MasterChef Haftası Yarışmacıları! Yemekteyiz 25 Mart 2019 Son Bölüm!
Survivor 20 Mart 2019 Ödül Oyununu Kim Kazandı - Hakan’ın Elenmesinden Sonra Neler Yaşandı?
Survivor 20 Mart 2019 Ödül Oyununu Kim Kazandı - Hakan’ın Elenmesinden Sonra Neler Yaşandı?