Teröristler Alman Çocuğu Kaçırmışlar! 'Turnuvaya Gideceksin' Demişler!

Güvenlik güçleri tarafından yapılan operasyonlar sonrasında Hakkari'De teröristler etkisiz hale getirildi. İçlerinde bir Alman'ın da bulunduğu tespit edilince gerçek kısa sürede ortaya çıktı.

Teröristler Alman Çocuğu Kaçırmışlar! 'Turnuvaya Gideceksin' Demişler!
Teröristler Alman Çocuğu Kaçırmışlar! 'Turnuvaya Gideceksin' Demişler! Elif İşçi

Hakkari Yüksekova'da bulunan dağlarda güvenlik güçleri tarafından operasyonlar hız kesmeden devam ediyor. Terör örgütüne bağlı olan pek çok sığınağın bu bölgede yok edildiği, teröristlerin ise etkisiz hale getirildiği öğrenildi. Bölgede pkk operasyonları devam ederken hava operasyonları sırasında 6 terörist görüntülendi. Silahlı hava araçları ile bölgede tespit edilen teröristler etkisiz hale getirildi. 

Öldürülen teröristlerden birisinin ise Almanya doğumlu pan Şiyar Gabar kod ismine sahip Jakop Riemer olduğu ortaya çıktı. Teröristin Alman olmasının ardından güvenlik güçleri konu hakkında geniş çaplı bir soruşturma başlattı. Bu soruşturmalar sırasında Almanya'nın Hamburg kentinde doğup büyüdüğü ve 2013 yılında 19 yaşındayken okuldan kaçırıldığı öğrenildi. 

TURNUVAYA KATILACAKSIN DEMİŞLER

Mahallenin Hentbol takımında olduğu sırada teröristler tarafından yanına çeşitli bahaneler ile yaklaşıldığı ve en sonrasında PKK örgütü tarafından sözde kurulan spor kulübünde Hentbol oynayacağı şeklinde yaklaşıldığı öğrenildi. 

Örgüt yöneticilerinin Alman çocuğun yanına 'Turnuvalara katılacaksın' diyerek yaklaştığı ve sonunda kandırdıkları ortaya çıktı. Bunun üzerine uçakla Kuzey Irak'a getirilen Alman çocuk ordan Kandil'e sevk edildi. Bir süredir örgütte olan Alman çocuk ise 6 kişilik bir terörist ekibi içerisinde Türkiye'de saldırı yapmak amacıyla sınırı aşarak ülkeye girmiş. Güvenlik güçlerinin başarılı operasyonu sonrasında ise herhangi bir saldırı yapılmadan etkisiz hale getirildikleri öğrenildi. Bölgede operasyonlar halen devam ediyor. 

pkk terör örgütü alman çocuk
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Hande Erçel'den Anneye Acı Veda! Murat Dalkılıç da Yalnız Bırakmadı
Hande Erçel'den Anneye Acı Veda! Murat Dalkılıç da Yalnız Bırakmadı
Ünlü Oyuncu Deniz Çakır Hakkında Başlatılan Soruşturmada İfade Vermek İçin Adliyede
Ünlü Oyuncu Deniz Çakır Hakkında Başlatılan Soruşturmada İfade Vermek İçin Adliyede