TBMM'de İlginç Olay! Aşçının Elinde O Kağıdı Görenler Şok Oldu

TBMM'de kavaslara kadro düzenlemesi meclis aşçıları içinde bir umut oldu. Kavaslar gibi kadro sahibi olmak isteyen aşçılarda hazırladıkları önergeyi AK Parti grubuna sundu. Parti kurmayları uygun bir torba yasa teklifine monte edilmek üzere hazırlanmış önergeyi okuyarak önergenin ustalıkla yazıldığını fark etti. Fatsa Parti kurmayları aşçılara; “Yaptığın yemekler de bu kadar iyi olsaydı şimdiye çoktan kadroyu almıştın” şeklinde espri yaptı.

TBMM'de İlginç Olay! Aşçının Elinde O Kağıdı Görenler Şok Oldu
TBMM'de İlginç Olay! Aşçının Elinde O Kağıdı Görenler Şok Oldu melek eren

TALEP ZANNETTİLER

Türkiye Büyük Millet Meclisi'nde geçtiğimiz yıl Aralık ayında kabul edilen boğaz köprülerinden geçiş cezalarının affına da içeren torba kanunu görüşmelerinde partilerin uzlaşması ile birlikte düzenlemeye sürpriz bir madde eklenmişti. Ekran bu madde ile Türkiye Büyük Millet Meclisi'nde hangi statüde olursa olsun fiilen 5 yıldır Kavas görevini yerine yürütenler için unvanlı kadro ihdası yapılarak, söz konusu personelin bu kadroya atanması sağlandı. Hala kadro bekleyen ben aşçıları da bu gelişme ile ümitlendi.

Milliyet'te yer alan habere göre Medicine yeni yıl tatilinin ardından yeniden iş başı yapması sonrası meclis lokantası'nda görevli bir aşçı elinde kavaslar için yapılan düzenlemenin bir benzerinin kendileri için de hayata geçirilmesi amacıyla hazırlanmış olan önergeyi AK Parti grubuna sundu. Başında aşçı şapkası üzerinde beyaz aşçı kıyafeti ile Ak Parti grup başkan vekili ile görüşen personel önce talebinin sözlü olarak aktardı Daha sonra da elindeki kağıdı uzattı. Ak Parti grup yöneticileri meclis aşçısının beklenmedik bu Ziyaretin şaşkınlığını yaşarken aşçının talebinin yazılı olarak kendilerine sunduğu düşündü. Fakat uzatılan metni inceleyen AK Parti yetkililerinin şaşkınlığı bir kat daha arttı. Çünkü kendilerine sunulan Metin arsaların kadroya geçirilmesini sağlayacak düzenleme ilişkin olarak kaleme alınmış bir önergeydi. Parti kurmayları uygun bir torba teklifine monte edilmek üzere hazırlanmış önergeyi okuduktan sonra önergenin yasama uzmanı kaleminden çıkmış yazılı ustalıkla yazıldığını görünce espriyi patlattı: “Yaptığın yemekler de hazırladığın önerge kadar iyi olsaydı şimdiye çoktan kadroyu almıştın.”

TBMM aşçı kadro önerge son dakika
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Müge Anlı ile Tatlı Sert 4 Kasım 2019 Nilgün Şimşek olayında son durum
Müge Anlı ile Tatlı Sert 4 Kasım 2019 Nilgün Şimşek olayında son durum
Müge Anlı 14 Mayıs 2019 Canlı Yayında Çileden Çıktı: Sen Bunu Dayının Karısına Nasıl Yaparsın Oğlum!
Müge Anlı 14 Mayıs 2019 Canlı Yayında Çileden Çıktı: Sen Bunu Dayının Karısına Nasıl Yaparsın Oğlum!