Sürücüler Dikkat! Trafik Cezaları Artık Havadan Yağıyor

Emniyet Genel Müdürlüğünce 43 ilin geçiş güzergahı üzerinde bulunan...

Sürücüler Dikkat! Trafik Cezaları Artık Havadan Yağıyor
Sürücüler Dikkat! Trafik Cezaları Artık Havadan Yağıyor Şener Koştu

Emniyet Genel Müdürlüğünce 43 ilin geçiş güzergahı üzerinde bulunan Kırıkkale’de, İnsansız Hava Aracı (İHA) ‘Çağatay’ ile havadan yapılan denetimlerle bayram dönüşü trafiği sıkı şekilde kontrol edildi.

İHA aracı olan ‘Çağatay’ ile havadan yapılan denetimlerde amaç ise bayram dönüşünde trafiği kontrol ederek vatandaşların huzur ve güven içerisinde sağ salim evlerine dönmelerini sağlamak.

Emniyet Genel Müdürlüğü bayram dönüşünde trafiği sadece havadan denetlemiyor. Karada da binlerce trafik polisi, özveriyle görevlerini yaparak trafik kazalarını en asgariye indirmek için denetim yapıyor.

Piste gereksinim duymadan dikey kalkış – iniş yapabilen İnsansız Hava Aracı (İHA) ‘Çağatay’ ile 43 ilimizin geçiş, 52 ilimizin de bağlantı güzergahındaki Kırıkkale’de, Emniyet Genel Müdürlüğünce Kayseri – Kırıkkale ve Samsun – Kırıkkale güzergahındaki trafik akışı sıkı şekilde kontrol edildi.

Yüksek çözünürlüklü kameralarla kayıt alabilen İHA’nın kontrolünü ise Havacılık Daire Başkanlığı’nda görev yapan pilotlar sağladı. İHA tarafından kaydedilen görüntüler, mobil görüntü işleme aracına aktarıldıktan sonra trafik kurallarına aykırı araç kullanan sürücülerin tespit işlemi gerçekleştirildiği gibi bayram trafiğindeki yoğun akışta sıkı şekilde denetlendi.

Bayramdan sonra adresinize trafik cezası gelirse karadan değil, havadan.

İHA Kırıkkale Çağatay Emniyet Genel Müdürlüğü trafik cezası
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Deniz Çakır Hakkında Flaş Gelişme! 1 Yıla Kadar Hapis Cezası İstendi!
Deniz Çakır Hakkında Flaş Gelişme! 1 Yıla Kadar Hapis Cezası İstendi!
Survivor 7 Nisan 2019 Kim Kazandı? Survivor 2019 7 Nisan Eleme Adayları
Survivor 7 Nisan 2019 Kim Kazandı? Survivor 2019 7 Nisan Eleme Adayları