Sarımsağı Bal Kavanozunun İçerisinde Bekletin, Faydaları Saymakla Bitmiyor

Her zaman Çevremizde kötü bakteri ve virüsler bulunuyor. Ama özellikle kış aylarında bağışıklık sistemi denilen o çok güçlü savunma mekanizmasına çok daha fazla ihtiyacımız oluyor. Peki, bağışıklık sistemini güçlendirmek için ne yapmak gerekiyor? Sarımsak ve bal karışımı hangi hastalıklara iyi geliyor? Bal kavanozunun içerisinde sarımsak bekletince ne oluyor?

Sarımsağı Bal Kavanozunun İçerisinde Bekletin, Faydaları Saymakla Bitmiyor
Editör: Haberra
04 Aralık 2018 - 19:52

Bazı zararlı bakteri ve hücreler vücudumuzun her tarafına yayılır ve bağışıklık sisteminiz bu yağışı önlemek için bize bazı uyarı sinyalleri verir. Hastalıklardan korunmak ve daha sağlıklı bir vücuda sahip olmak için bağışıklık sistemini her daim güçlü tutmanızda yarar var.

Bugün sizlere bağışıklık sistemini güçlendiren çok özel bir tarif vereceğiz. Sarımsak ve bal ile hazırlanan bu tarif bu iki ürünün birleşmesi ile şaşırtıcı ve faydalı bir hale geliyor. İşte sarımsak ve bal karışımının yapılışı ve faydaları...

SARIMSAK VE BAL

Antioksidanlar bakımından zengin mineral ve vitamin içeriği oldukça güçlü aynı zamanda enzimlerle yüklü olan bal güçlü bir antioksidan görevi görür. Sarımsaksa doğal bir antibiyotik olarak bilinir ve beyaz kan hücrelerinin bazı virüslere karşı savaşma kabiliyetini arttırır. Fakat sarımsağı ezmenin doğramaktan daha etkili olduğunu söylemekte yarar var. İşte bağışıklık sistemini güçlendirecek sarımsak bal karışımı;

Malzemeler 

- 1 bardak bal

- 8-10 diş sarımsak

8 10 diş sarımsağı bir bardak balın içerisine ekleyin ve oda sıcaklığında 5 gün kadar bekletin. Daha sonra bu karışımı buzdolabına koyun ve bir süre de burada beklettikten sonra tüketmeye başlayın.

 

YORUMLAR

  • 0 Yorum