Rusya'dan Ortalığı Karıştıracak İmza!

Rusya’da son dakika gelişmesi! Rusya'dan Ukrayna'ya karşı yaptırım haberleri gelmeye devam ediyor. Ukrayna'nın yaptırımları nedeniyle Rusya tarafından 322 Ukrayna vatandaşı ve 68 Ukraynalı şirket yaptırım listesine alındı.

Rusya'dan Ortalığı Karıştıracak İmza!
Rusya'dan Ortalığı Karıştıracak İmza! melek eren

Ukrayna'ya karşı yaptırım içeren kararname Rusya başbakanı Dmitri Medvedev tarafından imzalandı. Bozüyük ümmetinin basın servisi tarafından yapılan son dakika açıklamasında 322 Ukrayna vatandaşına ve 68 Ukraynalı şirkete yönelik ekonomik kısıtlamaları içeren kararnamenin Medvedev’in imzasının ardından yürürlüğe girdiği belirtildi. Ayrıca açıklamanın devamında Ukrayna'nın yaptırımları iptal etmesi durumunda Rusya'nın da kararnameyi iptal edebileceği belirtildi.

YAPTIRIM LİSTESİ OLDUKÇA GENİŞ

Rusya başbakanı tarafından imzalanan kararname ile birlikte, Ukrayna Devlet Başkanı Petro Poroşenko’nun oğlu Aleksey Poroşenko, İçişleri Bakanı Arsen Avakov, Ukrayna Parlamentosu Başkanı Andrey Parubiy, eski başbakanlar Arseniy Yatsenyuk ve Yuliya Timoşenko, Poroşenko’nun basın sekreteri Svyatoslav Tsegolko ve Ukrayna'nın devlet doğal gaz şirketi Naftogaz Başkanı Andrey Kobolev gibi İsimlerde yaptırım listesine girdi.

2014’TEN BERİ YAPTIRIM UYGULUYORLAR

Çevre yönetimi Rusya'nın Kırım'a ihlal etmesi ve Ukrayna'nın doğusunda yaşanan kriz nedeniyle 2014 yılından bu yana Moskova'ya yönelik çeşitli ekonomik kısıtlamalar uyguluyor. Uygulanan Bu ekonomik kısıtlamalar arasında Rusya'dan doğrudan doğalgaz ithalatının durdurulması iki ülke arasındaki hava trafiğinin kısıtlanması ve Rus bakan bankalarına yönelik yasaklar gibi önlemler bulunuyor.

rusya ukrayna yaptırım imza kararname
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Survivor 7 Nisan 2019 Kim Kazandı? Survivor 2019 7 Nisan Eleme Adayları
Survivor 7 Nisan 2019 Kim Kazandı? Survivor 2019 7 Nisan Eleme Adayları
Survivor 30 Mart 2019 Fragmanı! Survivor 2019’da Atakan’a Ne Oldu, Durumu Ciddi Mi?
Survivor 30 Mart 2019 Fragmanı! Survivor 2019’da Atakan’a Ne Oldu, Durumu Ciddi Mi?