Pendik'te Nişanlısını Rehin Alan Askerin İfadesinde Şok Detaylar

İstanbul Pendik'te Dün nişanlısını çalıştığı okulda rehin alan Umut Demir Kaya'nın savcılık ve mahkemedeki ifadeleri ortaya çıktı. İfadesinde suçlamaları kabul eder şüpheli, “Benden gizlediği Facebook hesabı olduğunu öğrendim. Amacım bıçakla korkutmak değildi” dedi.

Pendik'te Nişanlısını Rehin Alan Askerin İfadesinde Şok Detaylar
Editör: Haberra
11 Eylül 2018 - 12:17

İstanbul Pendik'te Dün nişanlısını çalıştığı okulda rehin alan Umut Demir Kaya'nın savcılık ve mahkemedeki ifadeleri ortaya çıktı. İfadesinde suçlamaları kabul eder şüpheli, “Benden gizlediği Facebook hesabı olduğunu öğrendim. Amacım bıçakla korkutmak değildi” dedi.

İstanbul Pendik'te Yenişehir Mahallesinde bulunan Melek Aknil Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi'nde dün eski nişanlısı Hümeyra K.’yı bıçakla rehin alan Umut Demirkaya çıkarıldığı mahkeme tarafından tutuklanarak cezaevine gönderildi.

“BENDEN GİZLEDİĞİ SOSYAL MEDYA HESABI OLDUĞUNU ÖĞRENDİM”
Tutuklanan Umut Demirkaya'nın savcılıkta verdiği ifadeler ortaya çıktı. Şüpheli ifadesini rehin aldığı kadının nişanlısı ve uzaktan akrabası olduğunu belirterek, “Yaklaşık 9-10 yıldır birbirimizi tanırız. 1 buçuk yıldır nişanlıyız. Şu an Bayburt’ta askerlik görevimi yapıyorum. Müşteki de Melek Aknil Çok Programlı Lisesi’nde ücretli olarak çalışmaktadır. Birkaç gün önce müştekinin benden gizlediği Facebook hesabı olduğunu öğrendim. Hesabı incelediğimde birden fazla kişi ile görüştüğünü, normal arkadaş konuşmaları dışında cinsel içerikli sohbetler yaptığını öğrendim. Yaklaşık 20-25 kişiyle bu şekilde sohbet etmiş. Birliğimden izin alıp görüşmek için İstanbul’a geldim” dedi.

“AMACIM BIÇAKLA KORKUTMAK DEĞİLDİ”
Okula nişanlısı ile konuşmak için gittiğini söyleyen Umut Demirkaya, “Kendisine konuşmak istediğimi söyledim. ‘Tuvalette konuşalım’ dedi. Birlikte okul tuvaletine geçtik. Elimde ekran görüntüleri vardı. Müştekiye gösterdim, ‘Beni neden aldatıyorsun?’ dedim. Beni suçladı, sinirlendiğini söyledi. Bu sırada cebimde bıçak vardı. Tuvalete bir öğretmen geldi. Farkında olmadan bıçağı cebimden çıkardım, bıçak yere düştü. Öğretmene çıkmasını söyledim, çıkmayacağını söyledi. Hafif omzuna dokunarak kapıyı kapattım. Amacım müştekiyi bıçakla korkutmak değildi. Bu sırada müzekere için polisler gelmiş, müştekiye söyledim. Polisler içeri girmesin diye, ‘silahı var’ diye bağırdı” ifadelerini kullandı.

“BOĞAZINI SIKMADIM”
Elinde bulunan çantada Müştekinin sosyal medyada yaptığı görüşmelerin ekran görüntüleri olduğunu belirten Umut Demirkaya, “Müşteki kendisi alıp omzuna taktı. Ailesine göstermemi istiyordu. Yanlış anlaşılmış, çantanın askısı ile boğazını sıkmadım. Müştekiyi bıraktım, polislere teslim oldum. Suçlamayı bu şekilde kabul ediyorum. Pişmanım”  ifadelerini kullandı. Savcılıkta sorgulama işlemlerinin tamamlanmasının ardından Umut Demirkaya, “cebir, tehdit ve hile kullanarak kişiyi hürriyetinden yoksun kılma” suçundan tutuklama talebiyle Nöbetçi Sulh Ceza Hakimliği’ne sevk edildi.

"SUÇLAMAYI KABUL EDİYORUM, PİŞMANIM"
Mahkemede verdiği ifadede suçlamaları kabul eden Umut Demirkaya pişman olduğunu söyledi. İfade işlemleri tamamlandıktan sonra mahkeme heyeti, Umut Demirkaya’nın “cebir, tehdit ve hile kullanarak kişiyi hürriyetinden yoksun kılma” suçundan tutuklanarak cezaevine gönderilmesine karar verdi.

 


YORUMLAR

  • 0 Yorum