"Özgecan Yasası" İçin Yürüdüler

Eskişehir'de Kadın Cinayetleri'ni Durduracağız Platformu üyesi kadınlar, 'Özgecan Yasası'nın çıkarılması için yürüyüş yaptı.

İstiklal Mahallesi Porsuk Bulvarı'nda toplanan kadınlar akşam saatlerinde "Özgecan Yasasını Kazanacağız" yazılı pankartları ile yürüyüşe başladı. Sık sık "Kadın cinayetlerini durduracağız", "Yasayı çıkart, kadını yaşat", "Kadın katillerine indirim yok" ve "Özgecan yasasını kazanacağız" sloganlarını atan kadınlar, Hamamyolu Caddesinde bulunan Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü'ne yürüdü. Kadınların bu haklı yürüyüşüne geçtiğimiz yıl Bilecik'te boşandığı eşi tarafından öldürülen Emine Baş'ın babası Sabri Us da katıldı. Kadın Cinayetlerini Durduracağız Platformu adına basın açıklamasını Büşra Gündoğdu yaptı. Büşra Gündoğdu; "Kadınlar yaşasın, kadın cinayetleri dursun diye bizim en temel talebimiz Özgecan Yasası olarak gündeme gelen kadın katillerine ağırlaştırılmış müebbet hapis cezasının yasallaşmasıdır. Meclise sunduğumuz bu yasa beklemektedir. Kadın cinayetlerinin durması için bu yasanın bir an önce kabul edilmesi gerekmektedir. Kadın cinayetlerinin sürmesine de sebebiyet veren esas eğilim erkek şiddetini ceza indirimleriyle aklamak eğilimidir. Bu indirimleri ortadan kaldıracak yasayı çıkarması için meclisi uyarıyoruz. Yapılması gereken Kadın Cinayetlerini Durduracağız Platformu'nun iki yıl önce Türkiye Büyük Millet Meclisi'ne sunduğu TCK ek madde teklifini meclis raflarından alıp genel kurula getirmektir." şeklinde konuştu. Sizde kadın cinayetleri dur demek için "Özgecan Yasası"na destek verin. Kadınsız bir toplum, yarınsız bir toplumdur.
Eskişehir #kadınaşiddetedurde #kadınaşiddetehayır Kadın Cinayetleri'ni Durduracağız Platformu kadın hakları kadın temsilcileri özgecan özgecan yasası
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Müge Anlı 14 Mayıs 2019 Canlı Yayında Çileden Çıktı: Sen Bunu Dayının Karısına Nasıl Yaparsın Oğlum!
Müge Anlı 14 Mayıs 2019 Canlı Yayında Çileden Çıktı: Sen Bunu Dayının Karısına Nasıl Yaparsın Oğlum!
Dilber Ay’ın Yaşadığı Mahalleye Ölüm Haberinin Ardından Hüzün Çöktü
Dilber Ay’ın Yaşadığı Mahalleye Ölüm Haberinin Ardından Hüzün Çöktü