Öz Kız Kardeşine 6 Yaşından Beri Cinsel İstismarda Bulunan Sapık 30 Yıl Hapis Cezasına Çarptırıldı

İzmir'in Aliağa ilçesinde kız kardeşine 6 yaşından 15 yaşına kadar cinsel istismarda bulunduğu iddiasıyla yargılanan 30 yaşındaki E.S. Mahkeme tarafından 30 yıl hapis cezasına çarptırıldı.

Öz Kız Kardeşine 6 Yaşından Beri Cinsel İstismarda Bulunan Sapık 30 Yıl Hapis Cezasına Çarptırıldı
Öz Kız Kardeşine 6 Yaşından Beri Cinsel İstismarda Bulunan Sapık 30 Yıl Hapis Cezasına Çarptırıldı melek eren

İzmir Aliağa'da yaşayan 18 yaşındaki lise öğrencisi S.S., Rehberlik öğretmenine giderek ağabeyi E.S.’nin 6 yaşından 15 yaşına kadar kendisine cinsel istismarda bulunduğunu söyledi.

Öğretmenin durumu Polise haber vermesinin ardından genç kızın ifadesi alındı Ve genç kız ağabeyinin 4 yaşındaki abisinin  kendisini taciz etmeye başladığını 6 yaşında ise ilk kez istismarda bulunduğunu bunun 15 yaşına kadar devam ettiğini söyledi. Babasından korktuğu için Başından geçenleri kimseye söyleyemediğin anlatan S.S., Ağabeyinin kendisine yaptığının cinsel istismar olduğunu televizyonda gördüklerimden sonra anladığını anlattı. Polis tarafından gözaltına alınan ağabey lise kız kardeşine cinsel istismarda bulunduğu iddialarını reddederken mahkeme tarafından tutuklandı.

"EVDE YALNIZ KALMAK İÇİN UĞRAŞIYORDU"

Karşıyaka 1 Ağır Ceza Mahkemesi'nde cinsel istismar davasının ilk duruşması görüldü. Duruşmaya tutuklu Sanık, Mağdur kardeşlerin anne ve babaları ile aile ve çalışma sosyal hizmetler Bakanlığı avukatı Müjgan Bilgen Özen ve taraf avukatları katıldı. Sanık mahkemede suçlamaları kabul etmeyip kardeşinin kendisinden nefret ettiği için kendisine iftira attığını belirterek, "Kardeşim benden nefret eder. İlk evimizde aynı odada kalıyorduk. Farklı ranzalarda yatıyorduk. Çünkü altı kardeşiz. Suçlamaları kesinlikle kabul etmiyorum. Ben böyle bir şey yapmadım" dedi.

Mahkemede ağabeyi tarafından yıllardır cinsel istismara uğradığını söyleyen mağdur ise, "Ağabeyim 4 yaşındayken taciz etmeye başladı. İlk cinsel istismar ise 6 yaşındayken oldu. 15 yaşına kadar sürekli cinsel istismarda bulundu. 12 yaşındayken televizyonda gördüklerimden sonra bana kötü bir şey yaptığını anladım.
Evde benimle yalnız kalmak için anneme ve babama bahaneler uyduruyordu. Yalnız kalınca da cinsel istismarda bulunuyordu. Olayı ilk önce arkadaşlarıma sonra da öğretmenime anlattım. Ağabeyime iftira atmayı gerektirecek bir durumum yok. Kendisiyle bana yaptıklarından dolayı anlaşamıyordum" ifadelerini kullandı.

BABA VE ANNE, OĞULLARINA İNANDI

Iki kardeşin babası oğlunun böyle bir şey yaptığını ihtimal vermediğini annesi ise iş yerinde eşi ve oğlu ile birlikte çalıştıklarını kızını kendilerine yardım etmesinden dolayı olduğunun eve gönderdiğini ve bunun dışında aralarında Herhangi bir sorun olmadığını söyledi. Ayrıca mahkemede anne kızıyla olduğunun hiçbir şekilde yalnız kalmadığını öne sürdü.

SAVCI CEZALANDIRILMASINI İSTEDİ

Savcı duruşmada açıkladığı mütalaasında mağdurun ağabeyine iftira atmasını gerektirecek bir husumet bulunmadığını belirterek, annenin, S.S. ile E.S.’nin ‘yalnız başlarına hiç kalmadıkları’ söyleminin hayatın olağan akışına uygun olmadığını, Aynı evi paylaşan aile fertlerinin her an birlikte olamayacaklarını söyledi. Ayrıca Savcı hazırlanan Adli Tıp Kurumu raporunda sanığın Çocuğun cinsel istismarı sonucunu zincirleme olarak istediğiniz sabit olduğunu belirterek cezalandırılmasını istedi.

30 YILDAN FAZLA CEZA VERİLEMEZ HÜKMÜ UYGULANDI

Mahkemede sanık Ağabey aslında cinsel istismar suçundan 20 yıl hapis cezası verirken cezayı suçun Kız kardeşe yönelik olmasından dolayı 30 yıla eylemin zincirleme şekilde olmasından dolayı ise 45 yıla yükseltti. Sana tutukluluk halinde devamına karar veren mahkeme Ceza Türk Ceza Kanunu 61 maddesinde, 'Süreli hapis cezasını gerektiren bir suçtan dolayı bu madde hükümlerine göre belirlenen sonuç ceza, 30 yıldan fazla olamaz" fıkrası gereğince, 30 yıla indirdi.

son dakika izmir cinsel istismar son dakika haberi
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Müge Anlı 14 Mayıs 2019 Canlı Yayında Çileden Çıktı: Sen Bunu Dayının Karısına Nasıl Yaparsın Oğlum!
Müge Anlı 14 Mayıs 2019 Canlı Yayında Çileden Çıktı: Sen Bunu Dayının Karısına Nasıl Yaparsın Oğlum!
Dilber Ay’ın Yaşadığı Mahalleye Ölüm Haberinin Ardından Hüzün Çöktü
Dilber Ay’ın Yaşadığı Mahalleye Ölüm Haberinin Ardından Hüzün Çöktü