Öz Çocuklarını Öldüren Annenin Söyledikleri Kan Dondurdu: “Yeşil Adam Hep Yanımda Oturuyordu, Onları Öldür Dedi”

İstanbul Bağcılar'da 2017 yılında biri 5 aylık diğeri 5 yaşında olan öz çocuklarını boğarak öldüren 26 yaşındaki Hatice Tiryaki ye akıl hastalığı nedeniyle ceza verilmesine yer olmadığına karar verildi.

Öz Çocuklarını Öldüren Annenin Söyledikleri Kan Dondurdu: “Yeşil Adam Hep Yanımda Oturuyordu, Onları Öldür Dedi”
Öz Çocuklarını Öldüren Annenin Söyledikleri Kan Dondurdu: “Yeşil Adam Hep Yanımda Oturuyordu, Onları Öldür Dedi” melek eren

Bakırköy Adalet Sarayı'nda bulunan 16 Ağır Ceza Mahkemesi'nde görülen davanın son duruşmasında tutuklu sanık Hatice Tiryaki ve avukatı da hazır bulundu. Duruşma sonunda kararını açıklayan mahkeme heyeti Adli Tıp Kurumu 4 İhtisas kurulunca düzenlenen raporda Sanığın cezai sorumluluğunun olmadığının belirtildiğini açıkladı.

“KASTEN BİLEREK ÖLDÜRMEDİM. ÇOK PİŞMANIM"

Karar açıklamadan önce Mahkemesi'nin son sözünü sorduğu sanat Hatice Tiryaki, "Depresyondaydım. Psikolojim bozuktu. Kasten bilerek öldürmedim. Çok pişmanım" dedi.  Mahkemede duruşma sonunda sana tatilde Tiryakinin akıl sağlığı nedeniyle cezai ehliyetinin bulunmadığı belirtilerek sanık hakkında ceza verilmesine yer olmadığına hükmedildi. Ayrıca verilen kararda SanığınAkıl hastalarına mahsus güvenlik Tedbiri uygulanan akıl hastası sana yüksek güvenlikli sağlık kurumlarında korunma ve tedavi altına alınmasına karar verildi.

İDDİANAMEDE 

Konuyla ilgili Savcılık tarafından hazırlanan iddianamede Şüpheli Hatice Tiryaki 5 yaşındaki Muhammet Tiryaki ve 5 aylık kızım Rabia Tiryaki boğarak öldürdüğü belirtildi. İlk ifadesi alınan Hatice Tiryaki, "8 yıl önce evlendik. 8 yıl boyunca eşim üzerimde baskı kurup beni kimseye yollamıyor, kimseyle görüştürmüyordu. Sonra çocuklarımız dünyaya geldi. İkisinde de astım vardı. Evimizde solunum cihazı vardı. Çocuklarım astıma yakalandıklarında geceleri nefes alamazlar diye 3 ay hiç uyumadım. Psikolojim bozuldu. Yaratıklar görmeye başladım. Cinler görüyordum. Yeşil adam geldi yanıma. Hep yanımda duruyordu. Ben çocukları öldürmek istemedim. Yeşil adam bana 'iki cin yavrusu var, onları öldür' dedi. Ben de ikisini de boğdum. Kendime geldiğimde koştum odaya. Cin yavrusu diye öldürdüklerim benim yavrularımmış. Ben onları cin olarak gördüm hakim bey. Ben çocuklarına tokat bile atmayan bir anneyim. Eşime çok söyledim beni doktora götür diye ama götürmedi. Aileme de söyleyemedim, yeşil cin söyletmiyordu, 'sus söyleme' diyordu. Olaydan önce kendimi eşarpla boğmak istedim, defalarca sıktım sıktım ama intihar edemedim. Uyuyamadığım zamanlarda kendimi camdan aşağı atmaya çalıştım ama yapamadım. İlaç alırsam çocuğumu emziremem diye hastaneye de gitmedim."

son dakika iddianame çocuklarını öldüren anne son dakika haberi
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Müge Anlı 14 Mayıs 2019 Canlı Yayında Çileden Çıktı: Sen Bunu Dayının Karısına Nasıl Yaparsın Oğlum!
Müge Anlı 14 Mayıs 2019 Canlı Yayında Çileden Çıktı: Sen Bunu Dayının Karısına Nasıl Yaparsın Oğlum!
Dilber Ay’ın Yaşadığı Mahalleye Ölüm Haberinin Ardından Hüzün Çöktü
Dilber Ay’ın Yaşadığı Mahalleye Ölüm Haberinin Ardından Hüzün Çöktü