Ordu'da Taşkın! Bir Çok İli Bağlayan Sahil Yolu Kapatıldı

Ordu'nun Ünye İlçesinde bulunan Tabakhane derisinde saçma meydana gelince Tabakhane Köprüsü yıkılma riskine karşı kapatıldı. Diğer yandan Karadeniz sahil yolunda da Taşkın nedeniyle ulaşım çift yönlü olarak durduruldu. Sen nedeniyle Mağdur olan 8 kişinin ise hastaneden taburcu edildi Sağlık Bakanlığı tarafından açıklandı.

Ordu'da Taşkın! Bir Çok İli Bağlayan Sahil Yolu Kapatıldı
Ordu'da Taşkın! Bir Çok İli Bağlayan Sahil Yolu Kapatıldı melek eren

Ordu'nun Ünye İlçesinde bulunan Tabakhane derisinde saçma meydana gelince Tabakhane Köprüsü yıkılma riskine karşı kapatıldı.  Diğer yandan Karadeniz sahil yolunda da Taşkın nedeniyle ulaşım çift yönlü olarak durduruldu.  Sen nedeniyle Mağdur olan 8 kişinin ise hastaneden taburcu edildi Sağlık Bakanlığı tarafından açıklandı.

Ordu'nun Ünye ilçesinde bulunan Tabakhane Deresinde tartışma yaşandı.  Tartışmanın ardından Tabakhane Köprüsü yıkılma riski ile karşı karşıya kaldı. Ulaşım Karadeniz sahil yolunda çift yönlü olarak durduruldu. Konu hakkında açıklama yapan Belediye Başkanı, "saat 21.00'a kadar yağış uyarısı var, endişeliyiz"  ifadelerini kullandı.

KÖPRÜ YIKILMA RİSKİYLE KARŞI KARŞIYA KALDI
Ordu'nun Ünye ilçe merkezinde bulunan Tabakhane Deresi'nin debisi yağış nedeniyle yükseldi. İlçede sağanak yağış hala devam ederken Tabakhane Deresi'nin debisinin Yaklaşık bir saat önce yükselmeye başladı öğrenildi. Yağış nedeniyle derinin üzerinde bulunan Köprüler araç ve yaya trafiğine kapatıldı. Derenin taşıma ihtimaline karşı belediyeler tarafından vatandaşlar uyarıldı. 

VATANDAŞLAR UYARILIYOR
Tabakhane Deresi'nin çevresinde bulunan ev ve işyerlerini zemin katlarının da boşaltılması yönünde vatandaşlar uyarılıyor. Köprülerin altından nedeniyle dolan moloz taşlarının temizlenmesi için de iş makineleri durmadan çalışıyor. Diğer yandan Sağlık Bakanlığı da bir açıklama yaparak sel felaketinde yaralanan 10 kişiden 8'inin taburcu olduğu öğrenildi.

 

ordu ünye taşkın sel baskını son dakika haberi ordu hava durumu hava durumu ordu
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Müge Anlı 14 Mayıs 2019 Canlı Yayında Çileden Çıktı: Sen Bunu Dayının Karısına Nasıl Yaparsın Oğlum!
Müge Anlı 14 Mayıs 2019 Canlı Yayında Çileden Çıktı: Sen Bunu Dayının Karısına Nasıl Yaparsın Oğlum!
Dilber Ay’ın Yaşadığı Mahalleye Ölüm Haberinin Ardından Hüzün Çöktü
Dilber Ay’ın Yaşadığı Mahalleye Ölüm Haberinin Ardından Hüzün Çöktü